Skąd czerpać inspirację na manicure?

Skąd czerpać inspirację na manicure?

Bez względu na to, czy robisz paznokcie sama w domu, czy też chodzisz do kosmetyczki – zapewne borykasz się z tym samym problemem – jaki wzór wybrać tym razem? Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem tego kłopotu, wydaje się, być przejrzenie zdjęć w internecie z inspiracjami. Jednak ich ogromna ilość może być przytłaczająca. Na szczęście istnieją również inne sposoby, aby znaleźć idealny wzór na manicure.

Jakie masz zainteresowania?

Dobrym pomysłem może być wyrażenie swojego hobby lub zainteresowań poprzez manicure. Jeździsz konno albo biegasz? A może lubisz czytać książki? Spróbuj odpowiedzieć na te pytania, z pewnością pomoże Ci to w wymyśleniu ciekawych wzorów, ponieważ jakiekolwiek jest twoje hobby, z pewnością możesz przedstawić je w formie manicure. Również jeśli jesteś fanką jakiegoś serialu albo gry komputerowej, to możesz zrobić manicure inspirowany tą produkcją. Dzięki temu w ciekawy sposób będziesz mogła pokazać światu swoje zainteresowania. W tym przypadku ogranicza Cię tylko twoja wyobraźnia.

Rozmowa może być rozwiązaniem

Jeśli sama nie masz pomysłu albo masz tych pomysłów zdecydowanie zbyt wiele, to warto podzielić się z tym z kimś bliskim. Być może taka osoba będzie wiedziała jak Ci pomóc. Pamiętaj, że nawet jeśli nie da Ci jasnej odpowiedzi, co powinnaś wybrać, to taka rozmowa zawsze może stać się dla Ciebie inspiracją do dobrego pomysłu. Zaproś koleżankę na kawę albo przyjedź do mamy w odwiedziny. Z pewnością nie będzie to zmarnowany czas.

Co jest modne w tym sezonie?

Jeżeli, jednak ten sposób Ci nie pomógł albo wykorzystałaś go już wcześniej – to zawsze możesz po prostu zorientować się co jest modne w tym sezonie. Oczywiście najpierw upewnij się, że jest to coś, co Ci się podoba, ponieważ ślepe podążanie za modą, nie jest dobrym pomysłem i możesz być potem niezadowolona z efektu końcowego. Jednak wybieranie spośród modowych trendów, to idealna okazja, aby wypróbować manicure, na który sama wcześniej byś się nie zdecydowała.

Klasyczne nie znaczy nudne

Jeśli żadna z naszych wcześniejszych propozycji nie przypadła Ci do gustu, to mamy dla Ciebie jeszcze jedną poradę. Co powiesz na którąś z klasycznych form manicure? Ten rodzaj manicure wyróżnia to, że jest prosty, pozbawiony zdobień, zazwyczaj wykonany w stonowanych kolorach. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że pasuje do każdej okazji. Taki manicure zawsze będzie wyglądał schludnie i elegancko, dlatego idealnie sprawdzi się zarówno w codziennych sytuacjach, jak i wielkich uroczystościach.

Dodaj komentarz