Jak prawidłowo odżywiać się w ciąży? Zobacz, skąd czerpać wiedzę!

Jak prawidłowo odżywiać się w ciąży? Zobacz, skąd czerpać wiedzę!

Niebawem zostaniesz mamą i chcesz dowiedzieć się więcej na temat prawidłowego odżywiania się w ciąży? Bardzo dobrze – w końcu dieta w ciąży ma ogromny wpływ na dobry stan zdrowia kobiety i prawidłowy rozwój maleństwa. Jak powinna wyglądać dieta w ciąży? Skąd można pozyskać informację w tym temacie? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

Dieta w ciąży – podstawowe zasady

O podstawowych zasadach diety w ciąży możesz przeczytać w różnych źródłach. Jednym z lepszych mogą być książki o zdrowym odżywianiu https://skupszop.pl/ksiazki/kuchnia-i-diety/diety-zdrowe-zywienie-145943. O czym musisz pamiętać jako przyszła mama?

  • Nie przesadzaj z ilością jedzenia. Jedz dla dwojga, ale nie za dwoje.
  • Staraj się jeść różnorodne posiłki, aby organizm otrzymywał wszelkie niezbędne składniki odżywcze.
  • Sięgaj po dobrej jakości, świeże produkty.
  • Znacząco ogranicz spożywanie słodyczy.
  • Zmniejsz ilość soli dodawanej do posiłków i ogranicz słone przekąski.
  • Uważnie słuchaj swojego organizmu. Podpowiada Ci, gdy brakuje mu niektórych składników.
  • Pij bardzo dużo wody.
  • Zadbaj o regularną aktywność fizyczną, jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że wdrożenie tych wszystkich zmian w życie może być trudne, szczególnie jeśli przed ciążą nie prowadziłaś zdrowego stylu życia. Jednak wybierając polecane książki o zdrowym odżywianiu, powinno być to łatwiejsze, chociażby z tego powodu, że tego typu lektury często zawierają mnóstwo przepisów na zdrowe i ciekawe śniadania, obiady i kolacje.

Jakie są polecane książki o zdrowym odżywianiu w ciąży?

Na rynku dostępne są różne lektury o zdrowym odżywianiu w ciąży. Jeśli chcesz kupić taką książkę, koniecznie zajrzyj na SkupSzop.pl, gdzie znajdziesz ich szeroki wybór i zapłacisz zaledwie kilkanaście złotych za jedną pozycję.

Jednym z tytułów, które powinny Cię zainteresować, jest „Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy”, którego autorami są Czyrynda-Koleda Magdalena, Jarzynka-Jendrzejewska Magdalena, Sypnik-Pogorzelska Ewa, Stromkie-Złomaniec Monika. W środku znajdziesz nawet 150 przepisów na zdrowe posiłki dla przyszłych mam. Zostały one podzielone na konkretne trymestry, a oprócz tego zawiera m.in. mity na temat diety przyszłych mam, teorie i wskazówki dotyczące żywienia w ciąży.

Ciekawą propozycją może być także „Dieta Alleluja dla kobiet w ciąży i maluchów”, czyli pozycja przedstawiająca nowy sposób odżywiania i nowe podejście do życia. W SkupSzop.pl regularnie pojawiają się nowości – zarówno nowe, jak i używane egzemplarze – dla kobiet w ciąży w bardzo niskich cenach.

Dodaj komentarz