Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Nic dziwnego, jest bowiem idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają czasu lub możliwości na spędzanie wielu cennych minut przed lustrem. W dodatku jest w miarę tani i bezpieczny, należy jednak dokładnie zapoznać się z listą przeciwwskazań co do jego wykonania. Poprawia wygląd, podkreśla nasze atuty, a przede wszystkim dodaje pewności siebie.

Na czym polega makijaż permanentny?

To makijaż, który utrzymuje się na twarzy na stałe, niezależnie od warunków zewnętrznych. Jego trwałość jest różna i zależy od stanu skóry oraz jakości pigmentów, których linergistka używa w trakcie zabiegu. Przyjmuje się, że efekty makijażu utrzymują się nawet do 2-3 lat. Po tym czasie makijaż może wyblaknąć i zabieg powinno się powtórzyć.

Największą popularnością cieszą się makijaże permanentne brwi oraz ust. Pozwalają one na ukrycie mankamentów urody oraz podkreślenie jej atutów. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań ustala się metodę oraz ostateczny kształt makijażu, a następnie wprowadza się pigment pod skórę. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, a po jego wykonaniu może pojawić się opuchlizna.

Kiedy warto się na niego zdecydować?

Makijaż permanentny sprawdza się u kobiet w każdym wieku. Będzie idealny dla osób, które;

  • nie mają czasu, żeby malować się na co dzień;
  • noszą okulary i nie mają możliwości wykonywania makijażu bez ich zdejmowania;
  • nie są zadowolone ze swojego wyglądu (mają rzadkie brwi albo odbarwione usta);
  • często wyjeżdżają i nie chcą ciągle myśleć o makijażu.

Warto jednak dokładnie zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że ma on zastąpić nasz dzienny makijaż, nie powinien więc być zbyt ostry czy przebojowy. Delikatniejszy makijaż zawsze będzie można podkręcić, zbyt mocnego nie da się już rozjaśnić.

Jak wybrać dobry salon kosmetyczny?

Aby efekty z wykonania makijażu permanentnego były dla Ciebie satysfakcjonujące, musisz wybrać profesjonalny salon. W jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim sprawdź, czy osoby zatrudnione w tym miejscu są w pełni uprawnione do świadczenia usługi. Zobacz, na jakim sprzęcie pracują, z jakich pigmentów korzystają oraz jak wygląda sam gabinet. Poczytaj również opinie i popytaj znajomych, jeśli masz taką możliwość. Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór salonu, z którego korzystały już bliskie Ci osoby. Tylko wtedy będziesz miała pewność, że zabieg jest bezpieczny, barwniki się w przyszłości nie odbarwią i nie pojawią się dziwne reakcje skórne na Twojej twarzy.

Dodaj komentarz