Atrakcyjny weekend w Lublinie

Atrakcyjny weekend w Lublinie

Weekendowy wyjazd do jednego z większych miast Polski warto rozpocząć od prześledzenia najważniejszych miejsc, jakie można odwiedzić będąc w Lublinie. Jest to jedno z najstarszych miast Polski, położone nad rzeką Bystrzycą, w którym miały miejsce różne historyczne wydarzenia. Miejscowość ta to nie tylko zabytki, ale i barwne kamienice, przepiękne uliczki i mnóstwo ścieżek do spacerowania.

Gdzie warto się udać?

Stare Miasto: rynek i zamek to obowiązkowy punkt wycieczki. W przepięknym zamku aktualnie jest stworzone muzeum. Spacerując uliczkami na Starym Mieście warto udać się w kierunku Krakowskiego Przedmieścia, a także wspiąć się na Wieżę Trinitarską. Z Lublinem związanych jest wiele legend – z pewnością warto przejść się śladami właśnie tych legend, a dla chętnych w okresie letnim odbywa się bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem. Dla aktywnych polecane jest udanie się ścieżką rowerową nad pobliski Zalew Zemborzycki – oddalony od centrum o zaledwie 25 minut jazdy rowerem kusi wodnymi atrakcjami, ale nie tylko w sezonie letnim. Spacery zalecane są również w okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym, gdy zalew budzi się do życia. Warto udać się pod multimedialną fontannę czy przespacerować się przez Ogród Saski. Dla spostrzegawczych – w Lublinie jest sporo murali, które nawiązują do II Wojny Światowej i ciężkich przeżyć żydowskich mieszkańców miasta. Dla miłośników historii punktem obowiązkowym jest Muzeum na Majdanku.

Komfortowy wypoczynek w Lublinie

Aby weekend był udany warto zadbać o atrakcyjny odpoczynek. Nieopodal wspomnianego wcześniej Zalewu Zemborzyckiego znajduje się Zajazd Gościnny http://www.zajazdgoscinny.pl/ oferujący imprezy tematyczne, przyjęcia okolicznościowe, a także posiada elegancką restaurację. Z pewnością warto zaplanować swój odpoczynek tak, by zgrać go z organizowanym wydarzeniem w Zajeździe np. z okazji walentynek i spędzić przemiły weekend we dwoje korzystając z wybornej kuchni i przygotowanych atrakcji.

Tradycyjne cebularze i browar

Lublin to ojczyzna cebularzy, w Regionalnym Muzeum Cebularza można upiec własny. Jest to tradycyjny pszenny placek z cebulowym farszem znany w całej Polsce, który tak naprawdę wypiekali Żydzi. Natomiast dla wielbicieli złocistych trunków punktem obowiązkowym wycieczki powinien być Browar Perła, oferujący zwiedzanie podziemi browaru.

Kilka ciekawostek

  • Nie należy sugerować się Zegarem na Bramie Krakowskiej – niestety jego wskazówki się już nie poruszają.
  • W Polsce tylko w 3 miastach jeżdżą trolejbusy, a Lublin jest jednym z nich.
  • Rzeka Bystrzyca, wspominana wcześniej, przepływa przez prawie wszystkie dzielnice miasta.

Dodaj komentarz