Piękno pochodzące od Matki Natury

Piękno pochodzące od Matki Natury

Współczesna koncepcja piękna opiera się na obrazach rozprzestrzenianych przez kulturę Zachodu. Piękno kojarzy się więc ze szczupłym ciałem albo idealnymi proporcjami. Jednak na ciało i umysł trzeba patrzeć szerzej i holistycznie, do czego zachęca myśl ajurwedyjska.

Ajurwedyjska koncepcja piękna

Ajurweda, powstała ponad 5500 lat temu filozofia życia, zakłada, że aby żyć w szczęściu oraz duchowym dostatku, trzeba powrócić do korzeni Matki Natury i odnaleźć harmonię oraz równowagę. Dzięki temu cały organizm staje się silniejszy, bardziej odporny na choroby i negatywne stany emocjonalne.

Według ajurwedy oraz pojęcia „prakriti” (typ psychofizyczny człowieka) każdy z nas jest indywidualnym i niepowtarzalnym zbiorem cech zewnętrznych oraz sposobu myślenia. Dlatego też, by zadbać o swój wygląd, trzeba spojrzeć szerzej na siebie, na swoje potrzeby i na swoją harmonię sił życiowych wyrażoną przez prakriti.

Ajurwedyjska koncepcja piękna opiera się na trzech filarach: fizycznym, umysłowym oraz mistycznym. Piękno zewnętrzne wyrażone w budowie ciała, stanie skóry czy sposobie poruszania jest ściśle związane z pięknem wewnętrznym — sposobem myślenia, odczuwanymi emocjami, równowagą umysłu. Niezwykle ważne jest dbanie o siebie w sposób przyjazny dla natury oraz bez odrzucania żadnego z tych trzech filarów. To właśnie dzięki dobrym myślom, zdrowemu stylowi życia, czułości żywionej do siebie, otoczenia i całego świata czerpiemy siły witalne potrzebne, by czuć się pięknie, mimo upływu czasu.

Lakshmi bogini szczęścia i bogactwa

W kulturze indyjskiej Lakshmi utożsamiana jest z boginią bogactwa, szczęścia oraz piękna. Wierzy się bowiem, że te atrybuty są ze sobą powiązane — szczęście, bogactwo ducha i piękno osiąga się dzięki harmonii płynącej z natury.

Misją marki Lakshmi, która wzięła swoją nazwę od hinduskiej bogini, jest poszerzanie świadomości dotyczącej zdrowego, harmonijnego i szczęśliwego życia. Kosmetyki oraz zabiegi oferowane przez markę czerpią z zasad Ajurwedy. To poszanowanie zarówno dla natury i jej harmonii, jak i rodzajów osobowości człowieka będących mieszaniną trzech typów energii życiowych: Vata, Pitta i Kapha. Nasze osobowości determinują styl życia, samopoczucie oraz piękno. Lakshmi dba, by profesjonalne i domowe kuracje dostosowane były do unikalnej wewnętrznej równowagi.

Pamiętaj, by Twoja codzienna pielęgnacja stała się dążeniem nie tylko do zachowania zewnętrznej urody, ale również pomagała Ci zachować harmonię i żyć w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz