Zioła i homeopatria w walce z bólem

Zioła i homeopatria w walce z bólem

Jeśli obawiasz się działań niepożądanych jakie niesie ze sobą stosowanie dostępnych w aptekach tabletek przeciwbólowych, a także nie tolerujesz gorących okładów, a ćwiczenia rozluźniające sprawiają ci trudność, to doskonałym rozwiązaniem będzie dla ciebie sięgniecie po leki homeopatyczne i uśmierzające ból zioła.

LEKI HOMEOPATYCZNE

Leki homeopatyczne są to rozcieńczone substancje, które w pierwotnej postaci wywołałyby u pacjenta objawy chorobowe, a nawet samą chorobę. Głównym celem leków homeopatycznych jest budowanie odporności u pacjenta, tak aby jego organizm był przygotowany do samodzielnej walki z wirusami i bakteriami, które są przyczyną stanów zapalnych i infekcji. W składzie leków homeopatycznych znajdują się tylko substancje pochodzenia naturalnego – roślinnego, zwierzęcego, a także nosody i pierwiastki mineralne. Jedynymi składnikami leków homeopatycznych, które można zaliczyć do substancji chemicznych są cukier (węglowodan) oraz woda (tlenek wodoru).

Preparaty homeopatyczne działają na zasadzie: im więcej substancji czynnych znajduje się w ich składzie, tym działanie jest skuteczniejsze. Osoby, które zdecydują się na homeopatię znajdą w sprzedaży zarówno leki wytworzone z jednego składnika, jaki i z kilku składników o zróżnicowanym działaniu.  Niestety w Polsce leki homeopatyczne nie cieszą się dużą popularnością, a co za tym idzie nie można ich często znaleźć w aptekach.

Podczas występowania dolegliwości menstruacyjnych można zastosować tabletki Mastodynon, który działa wspomagająco łagodząc objawy napięcia przedmiesiączkowego: ból w dole brzucha przed okresem, bolesność piersi, a także zaburzenia równowagi emocjonalnej. Mastodynon jest lekiem pochodzenia roślinnego, w skład którego wchodzi 6 składników.  Innym preparatem homeopatycznym pochodzenia roślinnego łagodzącym dolegliwości menstruacyjne są krople Remens. Lek ten nie tylko normalizuje cykl, ale również reguluje intensywność krwawienia.

ZIOŁA UŚMIERZAJĄCE BÓL

Powszechnie stosowanym domowym sposobem na złagodzenie dolegliwości menstruacyjnych są ziołowe napary do picia. Zaletą ziołowych naparów jest ich prosty sposób przyrządzenia.

Przykładowe zioła uśmierzające ból miesiączkowy:

Olej z wiesiołka – przede wszystkim łagodzi bolesne skurcze miesiączkowe, zmniejsza bolesne napięcie piersi występujące przed okresem, a także poprawia polepsza jakość i zwiększa ilość płodnego śluzy szyjkowego u kobiet, przez co jest uznawany za skuteczny preparat w walce z bezpłodnością.

Herbata – na bóle miesiączkowe najlepiej pić herbatkę z liści malin (rozluźnia macicę, zawiera magnez), rumiankową (zmniejsza huśtawkę nastrojów występującą podczas menstruacji), miętową (zmniejsza apetyt, działa rozkurczowo i odprężająco), cynamonową (łagodzi ból), a także z bazylią i dodatkiem miodu (łagodzi ból).

Korzeń imbiru – znacznie zmniejsza skurcze miesiączkowe, a także neutralizuje kwasy żołądkowe. Imbir najlepiej pić w postaci gorącego naparu z dodatkiem miodu i cytryny.

Szałwia – skutecznie łagodzi ból brzucha i wzdęcia, a także pobudza wydzielanie soku żołądkowego.

Dodaj komentarz