Dlaczego warto ćwiczyć nawet kilka minut dziennie?

Dlaczego warto ćwiczyć nawet kilka minut dziennie?

Wiele kobiet w codziennym, szybkim życiu dba o siebie – chodzi do kosmetyczki, fryzjera czy kupuje fajne ciuszki, żeby poprawić sobie humor. Jednak wiele z nich zapomina, że kluczem do sukcesu nie są dobre kremy czy spodnie, które zatuszują niedoskonałości. Tym kluczem jest bowiem regularny wysiłek fizyczny.

Wysiłek fizyczny nie musi oznaczać drogich sesji fitness czy wyczerpującego treningu squash. Nie musimy ani wydawać bajecznych sum pieniędzy, ani mieć dużych zakwasów na drugi dzień. Wystarczy zwykła, ale codzienna rozgrzewka – ot kilka brzuszków, pompek czy przysiadów.

Dlaczego warto?

Dla zdrowia. Bo ruch to zdrowie – ważne, żeby w czasie rozgrzewki pracowały wszystkie partie mięśni. Przypomnij sobie szkolną rozgrzewkę: zaczynamy od głowy, potem szyja, ramiona, tułów, brzuch, plecy i na końcu nogi. Możesz wpisać do wyszukiwarki internetowej “rozgrzewka” i wyskoczy ci mnóstwo stron z przepisami na dobre rozruszanie się przed… no właśnie – rozgrzewka to podstawowa forma ruchu, którą musisz wykonać przed przystąpieniem do innych ćwiczeń. Po niej przychodzi czas na specjalistyczne zajęcia – możesz skupić się na brzuchu, na udach lub kręgosłupie szyjnym, który szczególnie dokucza osobom prowadzącym siedzący tryb życia.

Dla dobrej sylwetki. Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli ci zrzucić wagę lepiej niż niejedna dieta. A tylko dieta połączona z ćwiczeniami może dać pozytywne efekty. Liczy się systematyczność i nie zrażanie się początkowym pozornym “brakiem efektu”. Jak we wszystkim tak i w ćwiczeniach trzeba być cierpliwym. Poza tym ćwicząc wzmacniamy wszystkie mięśnie, które z kolei budują ładną sylwetkę. Dodatkowo dzięki silnym mięśniom lepiej nam utrzymać prawidłową postawę ciała.

Dla urody. Jesteś piękna nie tylko dlatego, że jesteś wysportowana, ale dlatego, że masz zdrowe ciało, które jest przyzwyczajone do wysiłku. Chociaż bezpośrednio po wysiłku odczuwasz zmęczenie, to czujesz że twój mózg jest dotleniony, ciało rozluźnione i  masz więcej energii. Poza tym ćwiczenia uwalniają z ciała toksyny, dzięki czemu cera robi się gładsza i jędrniejsza.

Dla długiego życia. Badania amerykańskich naukowców przeprowadzone na grupie osób w starszym wieku pokazały, że ci, którzy byli aktywnie fizycznie żyli o wiele dłużej. Ponadto tracili o połowę mniej swojego wzrostu, lepiej działały ich płuca, serce oraz były sprawniejsze i silniejsze.

Dla spokojnego życia. Ćwicząc wzmacniasz swoje serce i układ krwionośny. Jesteś wtedy  lepiej przygotowana do znoszenia większych obciążeń, w tym także do radzenia sobie ze stresem. Ćwiczenia pomagają rozładowywać codzienny stres – podczas wysiłku do krwi przedostają się endorfiny, które działają rozluźniająco i relaksująco na nasz organizm.

Dla inteligencji. Ćwiczenia podnoszą wydajność umysłową. Dzięki temu lepiej kojarzysz i zapamiętujesz fakty, dzięki czemu poświęcasz mniej czasu na naukę czy pracę.

Dla szczęśliwego życia. Najważniejszą korzyścią jest świadomość własnego ciała. Jeśli przezwyciężysz codzienne zmęczenie i poświęcisz kilkanaście minut na codzienne ćwiczenia, wysiłek zwróci ci się z nawiązką. Będziesz kobietą zdrową, silną, pełną energii.

Dodaj komentarz