Depresją naznacza czasowo lub na całe życie

Depresją naznacza czasowo lub na całe życie

Ludzie bywają naznaczenie na wiele sposobów. Nieliczni na świecie posiadają Stygmaty odzwierciedlające ślady Męki Pańskiej. Wiele osób na świecie naznaczonych jest ułomnością lub chorobą fizyczną. I dużo ludzi na świecie naznaczonych jest także chorobą psychiczną, nerwicami czy depresją.
Depresja bardzo naznacza człowieka i bywa gorsza nawet od chorób fizycznych, gdyż ból emocjonalny jest na tyle uciążliwy i trudny do wytrzymania, że wiele osób targnie się na swoje życie.

Czym jest choroba depresyjna?

Depresja, to nie tylko obniżony nastrój, ciągły pesymizm, niska samoocena i nieustający smutek, lecz to również poważna choroba, której nie wolno lekceważyć, a tylko ją leczyć tym bardziej, że depresję dobrze się leczy. Na szczęście wiele osób pragnie się wydostać ze szponów depresji i zgłasza się do Poradni Zdrowia Psychicznego po leki antydepresyjne.
Depresja jest najczęstszą chorobą, z którą ludzie zgłaszają się do lekarza psychiatry i do psychologa. Lecz wciąż wiele osób nie podejmuje leczenia i cierpi w ukryciu.

Wiele twarzy depresji

Depresja może być wrodzona, albo nabyta na wskutek różnych niesprzyjających i trudnych sytuacji życiowych, jak na przykład śmierć bliskiej osoby, zdrada, rozwód, alkoholizm lub narkomania w rodzinie, itd. Powody mogą być także inne, jak jest w przypadku depresji sezonowej, czy depresji poporodowej. Wśród odmian depresji może być też depresja lękowa, albo dystymia, czy osłupienie depresyjne. Ale najgorsza jest depresja dwubiegunowa, w której na przemian dochodzi do obniżenia nastroju i do euforii.
Co prowadzi do depresji?
Ogólnie można powiedzieć, że do rozwoju depresji prowadzą uwarunkowania genetyczne, zaburzenie przekaźnictwa serotoniny w mózgu, zaburzenia hormonalne, różne trudne sytuacje życiowe, a także ciąża i poród oraz zmiany pór roku.

Rola mózgu

Mózg ludzki zbudowany jest z milionów komórek nerwowych. Komórki nerwowe utrzymują łączność ze sobą przekazując sobie sygnały. W komórkach nerwowych podstawową rolę odgrywają tak zwane synapsy, które są określane jako miejsce styku pomiędzy jedną i drugą komórką. Działanie wszystkich neurotransmiterów reguluje emocje oraz ogólne samopoczucie. Na nasze złe samopoczucie wpływa wszystko, a więc także używki, deficyt witamin i minerałów, stres, brak odpoczynku, jak i zła dieta.

Naznaczenie depresją

Ludzie naznaczeni depresją nie mają łatwego życia, gdyż ich życie jest ciągłą walką o dobre samopoczucie psychiczne. Oprócz leczenia farmakologicznego składającego się z antydepresantów warto także zadbać indywidualnie o siebie i nie chylić czoła przed depresją, lecz z nią walczyć i wygrywać. Oprócz odpowiedniej diety i unikania używek bardzo ważny jest uregulowany sen, czynny i bierny odpoczynek, otaczanie się ludźmi optymistycznie myślącymi i posiadającymi wesołe usposobieniu. A przede wszystkim trzeba zminimalizować stres w swoim codziennym życiu, porzucić silne i złe emocje, gdyż od wielu rzeczy świat się nie zawali tak, jak nam się często wydaje. Bardzo ważna w przypadku osób wierzących jest relacja z Panem Bogiem i zawierzenie siebie, swojej rodziny i swoich spraw Panu Jezusowi, bo On najlepiej pokieruje naszym życiem.

Dodaj komentarz