Chcesz wiedzieć jak przygotować zioła do użycia? Oto pięć prostych niezawodnych sposobów

Chcesz wiedzieć jak przygotować zioła do użycia? Oto pięć prostych niezawodnych sposobów

Masz dość ciągłego połykania setek różnych leków, które mają ci pomagać a w konsekwencji szkodzą twojemu organizmowi? Myślę, że tak. Tabletka na ból głowy, na żołądek, na bezsenność, na… dziś znajdziemy leki na wszystko, pewnie znajdzie się też coś na zmianę pogody… Ale czy kogoś obchodzi to czy lek zadziała? Sądzę że nie, liczy się tylko sprzedaż produktu. Może w dobie bombardowania nas ofertami koncernów farmaceutycznych warto sięgnąć bo naturalne sprawdzone środki, które możemy pozyskiwać za darmo z naszego ogródka? Taniej, bez chemii, naturalnie i na pewno zdrowiej. Poniżej przedstawię 5 metod na przygotowanie ziół do użycia:
1.Nalewka (wyciąg) – Uzyskujemy za pomocą alkoholu 38-40%. Przykładowo, słój przeznaczony do robienia nalewek, napełniamy ziołami i zalewamy alkoholem (wódką). Takie naczynie zamykamy i pozostawiamy w ciepłym miejscu ( ok. 20 stopni) na okres przynajmniej dwóch tygodni, pamiętając o tym aby od czasu do czasu wstrząsnąć naczyniem. Gotową nalewkę stosujemy doustnie zażywając kilka kropel rozcieńczonych z herbatą lub do nacierania skóry zmienionej chorobowo lub do okładów.
2.Świeży sok – Stosujemy zażywając kilka kropel lub do smarowania chorych miejsc. Sok uzyskujemy za pomocą sokowirówki. Zalecane jest codzienne pozyskiwanie soku, tak aby porcja którą stosujemy była świeża. Oczywiście sok można również przechowywać w lodówce nawet przez kilka miesięcy w wypełnionych i dobrze zamkniętych buteleczkach.
3.Papka ziołowa – Sporządzamy rozcierając liście i łodygi w moździerzu lub wałkiem do ciasta. Papkę rozsmarowujemy najlepiej na lnianej ścierce i przykładamy w chore miejsce. Okład można pozostawić na całą noc.
4.Kąpiel ziołowa (całkowita) – Zalewamy zioła zimną wodą i pozostawiamy na noc. Na jedną kąpiel stosujemy wiadro, czy inny pojemnik o objętości 7 litrów świeżych ziół lub 200g suszonych. Następnego dnia podgrzewamy przygotowaną zawartość i wlewamy do wanny z wodą. Kąpiel powinna trwać 20 minut a serce znajdować się nad ponad wodą. Po takiej kąpieli nie powinniśmy się wycierać, tylko owinąć ręcznikiem i na godzinę położyć się do łóżka.
5.Kąpiel ziołowa (nasiadówka) – Na jedną kąpiel zastosować pół wiadra świeżych ziół lub 100g suszonych i postępować jak w przykładzie powyżej.
Oto pięć przykładów na przygotowanie ziół do użycia, a sposobów z całą pewnością znajdziemy jeszcze więcej. Warto jeszcze na koniec wspomnieć o maściach ziołowych na bazie smalcu, dzięki pozbędziemy się wielu dolegliwości skórnych i przyśpieszymy gojenie się ran.

Dodaj komentarz