Wybór pierwszego wózka dla dziecka

Wybór pierwszego wózka dla dziecka

Wybór pierwszego wózka dla naszego maluszka nie jest tak oczywisty jak może nam się wydawać. Współcześnie mamy ogromny wybór takiego czterokołowego pojazdu, co więc za tym idzie ostateczny wybór staje się dużo trudniejszy. Stanowcza większość rodziców zastanawia się nad zakupem idealnego wózka już na etapie ciąży. W tym celu przeglądamy różne strony internetowe z opiniami interesującego nas produktu. Lepiej jednak od razu przejrzeć internetowe rankingi www.rankingiproduktow.pl. Dzięki skorzystaniu z takiej opcji zaoszczędzisz sporo czasu, a samo poszukiwanie nie będzie aż tak żmudne.

Idealny wózek dla dziecka – rodzaje dostępnych wózków

Idealny wózek dla naszego maleństwa powinien być przede wszystkim wygodny oraz bezpieczny dla dziecka. Oprócz tego dobrze by było, gdyby był też przyjemny w użytkowaniu dla nas. Nie będziemy wyciągać go od święta, lecz użytkować każdego dnia. Dobrze jest zatem wybrać taki wózek, który będzie dostosowany do naszego trybu życia.

Podjęcie trafnej decyzji będzie dużo łatwiejsze, jeżeli uzmysłowimy sobie, ile tak naprawdę mamy rodzajów dziecięcych wózków. Zasadniczo takie pojazdy dzielimy na pięć podstawowych kategorii:

Wielofunkcyjne (3w1) – jest to trzy częściowy wózek, który składa się z następujących elementów: gondola, spacerówka i fotelik samochodowy. Będzie on zatem użyteczny od narodzin dziecka, aż do około czwartego roku życia. Ze względu na mobilność jest on idealny do podróży.

Głęboko-spacerowe (2w1) –  dwu częściowy wózek, który zawiera: gondolę oraz siedzisko spacerowe. Jest to zatem nieco uboższa wersja dla wielofunkcyjnego wózka. Co ważne, istnieje jednak możliwość dokupienia fotelika samochodowego.

Spacerowe – jest to wózek dla nieco większych dzieci. Wynika to z tego, że jest on zrobiony tak, aby dziecko mogło w siedzieć zamiast leżeć. Ich wadą jest spory rozmiar, który dość często daje o sobie znać, gdy chcemy spakować ten wózek do samochodu.

Biegowe (do joggingu) – wózek stworzony z myślą o aktywnych rodzicach. Łączy on przyjemne z pożytecznym, a przy tym pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki niemu nie musimy rezygnować ze swojej sportowej pasji, w sytuacji gdy nie mamy z kim zostawić naszego maleństwa.

Bliźniacze (oraz dla trojaczków) – jak wskazuje nazwa, są one dedykowane dla bliźniaków lub trojaczków.

Pamiętajmy zatem, aby nasz wybór nie ograniczał się wyłącznie do posiadanych certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo. Wózek dla naszego maluszka powinien odpowiadać także naszym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz