Czy używane ultrasonografy to dobry zakup do przychodni?

Czy używane ultrasonografy to dobry zakup do przychodni?

Kupno nowego ultrasonografu do przychodni czy szpitala jest kosztowne. Często nie starcza środków w budżecie, by pozwolić sobie na taki sprzęt. W takim wypadku pozostaje kupić USG używane lub rekondycjonowane. Które rozwiązanie jest lepsze?

Używane aparaty za i przeciw

Kupno używanych urządzeń jest jak loteria – nigdy nie wiemy na co tak naprawdę trafimy. Niektórzy mają dużo szczęścia i udaje im się zainwestować dobrej jakości ulrasonografy w przystępnej cenie. Inni, wręcz przeciwnie, stale będą musieli dokładać na kosztowne naprawy. Oczywiście można spróbować minimalizować ryzyko związane z kupnem nowego sprzętu, ale i tak nigdy nie będziemy mieli stuprocentowej pewności, że urządzenie działa jak należy. Jednak jeśli zdecydujemy się na taki krok, to poszukajmy ofert znanych marek, które są wyprodukowane z dobrej jakości materiałów i powinny służyć przez długi czas. Dobrze jest też poszukać rzetelnego pośrednika, do którego mamy zaufanie. W tym celu warto sprawdzić, jak długo dana firma istnieje na rynku oraz zapoznać się z jej profilem działalności. Szanujący się sprzedawcy proponują tylko wysokiej klasy ulrasonografy, które wcześniej sprawdzają pod kątem stanu technicznego. Nie skupują sprzętu, który jest w złej kondycji. A jeśli nawet kupią coś z wadą, to sami ją naprawiają – w większości wypadków dysponują własnym serwisem. Transakcja u pośrednika, który w ten sposób podchodzi do sprawy jest dużo bezpieczniejsza.

A może jednak rekondycjonowane?

Wiele osób wciąż woli zakup rekondycjonowanych ultrasonografów. Proces odnawiania jest wykonywany przez autoryzowane serwisy i zgodnie z wyznaczonymi przez danego producenta standardami. W ten sposób sprzęty są dobrej jakości i w niczym nie odstają od nowych fabrycznie ultrasonografów. Poza tym wykonawca udziela gwarancji na usługi. Dzięki temu nawet, jeśli coś wymagałoby poprawki można oddać ulrasonograf do naprawy. Minusem takich usług jest cena. Rekondycjonowane urządzenia są nieco droższe od używanych, ale z drugiej strony w niczym nie odbiegają od fabrycznie nowych. Są bardzo dobrej jakości, a ich działanie jest testowane w bardzo wymagających warunkach. Może więc warto dopłacić trochę więcej, ale przynajmniej mieć pewność, że sprzęty będą naprawdę porządne. Wysoka rozdzielczość zdjęć pozwala na uzyskanie znaczących efektów leczenie i wczesne rozpoczęcie terapii. W niektórych przypadkach możliwe jest całkowite wyeliminowanie schorzenia co jest bardzo ważne, bo bezpośrednio wpływa na zdrowie i samopoczucie pacjentów.

Dodaj komentarz