Bańki – sekret zdrowia prosto z Chin

Bańki – sekret zdrowia prosto z Chin

Od wielu wieków znane są rewelacyjne skutki stosowania zaleceń medycyny naturalnej pochodzącej z Chin. Znajduje ona zastosowania na wiele schorzeń organizmu, a opiera się na energii Qi, podążającej przez ciało kanałami zwanymi meridianami. Chińczycy wierzyli i nadal wierzą, że dzięki harmonijnemu przepływowi tej energii przez całe ciało, możliwe jest utrzymanie ciała w doskonałym zdrowiu. W medycynie chińskiej można znaleźć bardzo wiele sposobów, dzięki którym możliwe jest prawidłowe balansowanie energii Qi przez organizm ludzki.

Dużym powodzeniem w medycynie chińskiej cieszą się bańki. Zarówno te, znane przez babcie i prababcie, jak i te, które dopiero niedawno zostały wynalezione, ulepszone i stosowane. Bańki szklane w rewelacyjny sposób rozgrzewały kiedyś organizm, skutecznie likwidując przeziębienie i inne stany zapalne organizmu. Były one pierwszym lekiem, który stosowano w warunkach domowych. Dziś wróciły do łask i można je znaleźć w wielu gabinetach kosmetycznych, które wykonują zabiegi za pomocą próżni. Są często stosowane przez lekarzy, nie tylko tych, praktykujących medycynę chińską. W Chinach za ich pomocą leczono także astmę, schorzenia żołądka i stawów, nadciśnienie tętnicze, czyraki, hemoroidy, prostatę, a nawet bóle mięśniowe i impotencję. Masaż za pomocą baniek przeprowadza się w podobny sposób, jak nakłuwanie igłami, ponieważ bańki stawia się w miejscach akupunkturowych, gdyż tam gromadzi się energia Qi.
Dzięki temu, iż stawianie baniek, polega na zasysaniu powietrza i wciąganiu niechcianych substancji. Doskonałe ich zastosowanie sprawdza się w przypadku nie tylko wewnętrznych dolegliwości, ale także zewnętrznych.
W przypadku wewnętrznych schorzeń, bańki chińskie doskonale sprawdzają się przy zwalczaniu wszelkich przeziębień, infekcji, nawet stanów zapalnych w ścięgnach, a także przy poważnych bólach mięśniowych.

W ostatnim czasie wynalezione zostały chińskie bańki gumowe, które zrewolucjonizowały świat medycyny chińskiej. Skutecznie zastępują dotychczasowe bańki szklane, które działają na zasadzie gorąca (podgrzewane ogniem). Gumowe bańki chińskie są bardzo proste w użyciu. Materiał, z którego są wykonane, nie tłucze się i jest wygodny w stosowaniu.
Skuteczność stosowania gumowych baniek ma swoje podłoże w wiedzy akupunkturowej. W zależności, od konkretnego schorzenia, przystawia się je w określonych miejscach. Energia życiowa Qi, krąży po całym ciele pewnymi kanałami, które nazywane są meridiany. Stosowanie baniek i ich działanie w pewnych punktach, ma za zadanie pobudzenie przepływu tej energii. W pewnych miejscach mogą tworzyć się jej zatory, lub płynny przepływ może być zaburzony, co można regulować przystawianiem baniek.

Prawidłowy przepływ energii ma rewelacyjne działanie na wszystkie wewnętrzne narządy, umożliwiając im działanie we właściwy dla nich sposób, dzięki czemu, wszelkie infekcje, które powodują zatrzymanie lub dysharmonię energii Qi, zostają wyeliminowane. Bańki gumowe, przykładane zewnętrznie w punktach akupunkturowych, działają na zasadzie efektu wsysania. Skóra pod bańką jest wciągana do jej środka. Identyczny proces zachodzi w przypadku szklanych baniek, jedyna różnica polega na tym, iż bańka szklana jest dodatkowo wzmacniana ciepłem, które uzyskuje się za pomocą żywego ognia, jeszcze przed postawieniem jej na ciele. Oprócz przepływu energii, bańki pobudzają przepływ krwi i limfy w żyłach, a także tętnicach.

Dzięki bańkom chińskim możliwe jest skuteczne oczyszczenie organizmu. Wszelkie toksyny zostają usunięte z organizmu, zarówno te, które dostają się do niego z przyjmowaną żywnością, jak i te, które powstają w procesie jej trawienia. Metabolizm zostaje uregulowany i przyspieszony, dzięki czemu niepotrzebne ciału składniki szybciej zostają z niego wydalone. Zostają także zniwelowane wszystkie złe skutki bytowania w organizmie bakterii i wirusów. Dzięki temu, iż bańki wykonane są z gumy, są bardzo elastyczne, co pozwala na przystawianie ich w wielu, nawet trudnodostępnych częściach ciała. Możliwe jest to także w przypadku mięśni i stawów.

Z powodzeniem można je stosować w warunkach domowych, robiąc zabieg samemu sobie lub innej osobie. Bańki mają różną wielkość, a także dzięki ich elastyczności, można we własnym zakresie regulować poziom ich nacisku, a co za tym idzie poziom zasysanego ciśnienia. Można je stosować nie tylko w pozycji leżącej, czy siedzącej, ale także w ruchu, co pozwala na zabieranie je ze sobą do pracy, a także na spacer. Możliwe jest także zabieranie ich ze sobą na dłuższe wyjazdy, dzięki temu, iż wykonane są z gumy, materiału, który się nie tłucze, ani nie odkształca. Bańki takie będą służyły wiele lat, są niezwykle wydajne, a co za tym idzie, ekonomiczne. Utrzymywanie ich w czystości, również nie jest to skomplikowane, wystarczy umyć je wodą z mydłem

Podczas stosowania masażu za pomocą baniek chińskich, stawia się je na skórze, w odpowiednich dla danego schorzenia punktach akupunkturowych. Powinno się je stawiać w punktach symetrycznie, po jednej i drugiej stronie ciała. W zestawach zawierają się cztery bańki, więc masaż musi odbywać się po kolei, w każdym punkcie. Bańkę trzeba złapać obiema rękami, palcami środkowym i wskazującym, trzymać za jej dolną krawędź. Kciukiem należy naciskać jej szczyt. Sposób ten pozwala na dokładne zgniecenie bańki, dzięki czemu wyciskane jest powietrze z jej wnętrza. Kolejnym ruchem należy lekko przycisnąć bańkę do konkretnego miejsca na skórze, cofając palce z jej krawędzi i delikatnie zwalniając uścisk za pomocą kciuków.

Małe bańki powinny znaleźć swoje zastosowanie i być stawiane w najbardziej wrażliwych miejscach, a także w przypadku maleńkich dzieci. Duże bańki z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przypadku powierzchni umięśnionych i stawów. Jeden zabieg powinien trwać nie mniej niż piętnaście minut i nie dłużej niż dwadzieścia. Można go stosować z przerwą dwudniową, ponieważ komórki ciała muszą mieć odpowiedni czas na regenerację. Częste, codzienne stosowanie, absolutnie nie da oczekiwanych rezultatów, a nawet może je pogorszyć. Całość kuracji, odnośnie konkretnego schorzenia, to dziesięć, regularnych zabiegów. W przypadku przewlekłych dolegliwości organizmu, powinno się stosować masaże z przerwami siedmiodniowymi. Skutki, jakie przynoszą zabiegi, są długotrwałe, warto poświecić czas.

Śmiało można stwierdzić, iż nie ma na świecie kobiety, która by, chociaż raz w życiu, nie próbowała skutecznej walki z celulitem. Niestety, ale jest on zmorą kobiet i XX i XXI wieku. Walka z nim jest niezwykle trudna. Im ciało jest starsze, tym bardziej podatne na powstawanie pomarańczowej skórki. Celulit, to nagromadzony pod skórą tłuszcz, który jest niezwykle trudno usunąć. Jedynie regularne uprawianie sportu, od wczesnych lat młodzieńczych, może pozwolić na jego uniknięcie. Po wystąpieniu, tej okropnej wady, samym wzmożonym ruchem fizycznym, nie zawsze da się go usunąć. Zależy to od stopnia, który osiągnęło stadium celulitu. Pierwszy stopień jest najmniej widoczny, uwydatnia się dopiero po ściśnięciu skóry w danym miejscu. Najczęściej można go dostrzec przed okresem, kiedy to organizm zatrzymuje więcej wody w organizmie. Jest to stadium, w którym najszybciej można go wyeliminować, najlepiej za pomocą odpowiedniej diety, picia dużych ilości wody i ćwiczeń.

W przypadku drugiego stopnia celulitu, skóra w dalszym ciągu jest jeszcze gładka, na pierwszy rzut oka. Kiedy się ją ściąga, pojawiają się bardzo widoczne grudki tłuszczu. Tkanka może być twarda i może wystąpić ból. Skuteczną walką mogą być masaże drenujące i regularne ćwiczenia. Trzeci stopień widoczny jest gołym okiem, nawet bez ściskania skóry, bez względu na to, czy dana osoba siedzi, czy stoi. Guzki są bardzo łatwo wyczuwalne i bolesne. W tym przypadku pomogą już tylko specjalistyczne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Najgorszy, czwarty stopień, to mocno pofałdowane ciało, bez względu na to, w jakiej pozycji się znajduje. Nawet przy najdelikatniejszym ucisku, może być odczuwalny bardzo silny ból. W tym przypadku, aby poprawić wygląd skóry, musi być zastosowana seria zabiegów, zarówno drenaż limfatyczny, jak i specjalistyczne masaże. Aby utrzymać efekt, muszą być one regularnie powtarzane.

Rewelacyjnym odkryciem ostatnich czasów jest fakt, iż gumowe bańki chińskie, mają wspaniałe zastosowanie w walce z celulitem. Metoda ta została odkryta stosunkowo niedawno i od razu stała się niepisanym hitem wśród sposobów na walkę z nim. Masaże z wykorzystaniem gumowych baniek chińskich nie są specjalnie drogie, a ich efekty są rewelacyjne i można je uzyskać w krótkim czasie. Baza tej terapii oczywiście znajduje się w bardzo dawnych czasach i wiedzy wykorzystywanej w medycynie chińskiej. Niegdyś, w postaci baniek wykorzystywane były wydrążone rogi zwierząt, a także wykonywane były z materiałów ceramicznych lub bambusa. Stosowana była, jako swoista autoszczepionka, ponieważ dzięki niej, w ciele człowieka pobudzane są do produkcji i obiegu przeciwciała, które zwalczają bakterie i wirusy. Metoda była skuteczna na wiele schorzeń, także przewlekłych, właściwie skuteczna jest do dziś. Rewelacyjna jest także w walce z celulitem, w związku z czym, wiele gabinetów kosmetycznych, posiada masaż bańkami chińskimi w swojej ofercie.

Dzięki zastosowaniu gumowych baniek w miejscach o widocznym wystąpieniu pomarańczowej skórki, możliwe jest zasysanie powietrza do wewnątrz, co automatycznie powoduje wytworzenie podciśnienia poprzez zassanie tkanek i skóry. Dzięki temu pękają naczynka krwionośne, co powoduje poprawę ujędrnienia skóry. Przyspieszeniu ulega proces przemiany materii, który powoduje szybsze spalanie wszelkiej tkanki tłuszczowej. Metoda masażu gumowymi bańkami chińskimi, jest zatem wykorzystywana, jako drenaż limfatyczny. Dzięki niemu możliwe jest dokładne rozbicie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym procesem w przypadku walki z pomarańczową skórą. Dopiero po takim zabiegu możliwe jest skuteczne ujędrnianie skóry, poprzez kolejne zabiegi, a nawet specjalistyczne kremy stosowane w warunkach domowych. Oprócz likwidacji celulitu, która jest niezwykle łatwo zauważalna, we wszystkich stadiach celulitu, masaż bańkami umożliwia także zmniejszenie obwodu ciała, w miejscu wykonywania zabiegu. Jeden masaż z reguły trwa około 15-20 minut. Powinny być robione nie rzadziej, niż co 3 dni.

Babcie i prababcie doskonale wiedziały, co robią, wykorzystując terapię bańkami, które rewelacyjnie działały na wszelkie choroby i dolegliwości organizmu. Nie było pewne dlaczego bańki są tak skuteczne, ale stawianie ich działało na każdego, bezapelacyjnie. W dzisiejszych czasach trochę zapomniano o tej metodzie, wypierając ją coraz to skuteczniejszymi medykamentami, które jednak powodują różne skutki uboczne w naszych organizmach. Badania wciąż idą do przodu, wykrywane są coraz to nowsze receptury farmaceutyczne i leki. Na szczęście metoda stawiania baniek wróciła do łask i wciąż jest tak samo skuteczna, a nawet skuteczniejsza niż kiedyś. Być może właśnie dlatego została odrzucona przez naukowe środowisko lekarskie.

Mało kto w dzisiejszych czasach przekazuje ją z pokolenia na pokolenie. Rzadko zdarza się, iż jest ona wykorzystywana przez młodsze pokolenia, które zaczerpnęły ją od własnych babć. Wszelkie gabinety kosmetyczne, które posiadają w swojej ofercie masaż bańkami chińskimi, umiejętności te czerpie z technicznych szkoleń i wykładów. Wiedza ta, jest oczywiście, równie skuteczna, jednakże nie pochodzi już z czyjegoś, cennego doświadczenia.

Dodaj komentarz