Pościel do pokoju dziecka – wzory, kolory i jakość materiału

Pościel do pokoju dziecka – wzory, kolory i jakość materiału

Oferty sklepów z akcesoriami dla maluchów cieszą się niesłabnącą popularnością. Okazuje się bowiem, że rodzice coraz częściej decydują się na niestandardowe rozwiązania. Wiele osób szykując wyprawkę dla noworodka kieruje się przede wszystkim swoim gustem.

Pościel dla malucha – wzory i kolory

Jeżeli chodzi o pościel dla dzieci wybierane są niestandardowe kolory do pokoi dziecięcych. Akcesoria dziecięce mogą być bowiem zarówno kolorowe, pełne dziecięcych wzorów, ale równie dobrze można znaleźć akcesoria o stonowanych kolorach. Nikogo nie dziwią już pokoiki dziecięce urządzone w pastelach czy w czarno-białej tonacji. Okazuje się bowiem, że jest to coraz częściej wybierany trend, który sprawdza się w przypadku większości małych mieszkań. Rodzice starają się bowiem nie przytłaczać swoich domów zbyt krzykliwymi kolorami i wzorami. Dlatego też na rynku akcesoriów dla dzieci znaleźć możemy wiele pięknych, lecz stonowanych pościeli dziecięcych. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy bowiem wybierać spośród różnych rozwiązań.

Jaką pościel wybrać – jakość materiału

Przy wyborze pościeli dla niemowlaka niezwykle istotne jest, by pościel była wykonana z odpowiednich materiałów. Najlepiej sprawdzi się oczywiście bawełna, gdyż jest to materiał oddychający i łatwy do utrzymania w higienie. Bawełnę można bowiem prać w wysokich temperaturach oraz prasować. Jest to materiał, który bardzo rzadko uczula, dlatego w większości przypadków sprawdzi się również w przypadku dzieci z alergią.

Bawełna w zależności od splotu może być bardziej bądź mniej przyjemna w dotyku. Pościele dla maluchów najczęściej wykonywane są z materiału miękkiego i delikatnego w odczuciu. Bardzo dobrze sprawdzi się na przykład muślin, który jest niezwykle miękki i przyjazny dla skóry dziecka. Przy wyborze pościeli ważne jest, by materiał, z którego jest wykonana posiadał odpowiednie certyfikaty. W ten sposób będziemy mieć gwarancję, że pościel została przebadana i jest bezpieczna dla wrażliwej skóry malucha. Wybierając pościel warto zwrócić uwagę również na jej rozmiar. Pościel 100×160 sprawdzi się dla nieco większych maluchów. Warto jednak podkreślić, że pościel dla dzieci 100×160 posłuży nam o wiele dłużej, gdyż z powodzeniem można ją później wykorzystać dla kilkulatka.

Jest to więc wybór najbardziej ekonomiczny. Dlatego wybierając taką pościel lepiej postawić na mniej dziecięce wzory i raczej wybierać spośród stonowanych, ale przyjemnych dla oka pościeli. Kilkulatek może bowiem nie chcieć spać pod pościelą w misie bądź kolorowe baloniki. Takie dziecko może bowiem wypowiadać swoje zdanie i należy je respektować.

 

Dodaj komentarz