Zajęcia Cardio dla Kobiet w Bydgoszczy

Zajęcia Cardio dla Kobiet w Bydgoszczy

Zdrowy tryb życia, a więc i regularna aktywność fizyczna cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Wbrew pozorom wcale nie chodzi tu wyłącznie o bieganie, czy uczęszczanie na siłownię. Równie chętnie wybierane są zajęcia łączące w sobie sporą dawkę pozytywnej energii i dobrej zabawy. A jeżeli już o tym mowa, to warto zainteresować się zajęciami ruchliwej zumby, którą uwielbiają dzieci, jaki i również dorośli.

Roztańczona zumba – czym tak właściwie jest?

Zumba to nie tylko świetna zabawa, ale również dobry sposób na pozytywne nastrojenie się do życia i zgubienie zbędnych kilogramów w bardzo przyjemny sposób. Aktywność, jaką jest zumba, to duża dawka ruchu połączona ze skoordynowanym w rytm muzyki ruchami, wyskokami oraz pracą rąk. Ruchliwa zumba angażuje zatem do pracy wszystkie mięśnie, a przy tym poprawia gibkość oraz równowagę. Program treningowy taki jak zumba Bydgoszcz zawiera wszystkie elementy aerobiku oraz fitnessu – zwłaszcza wytrzymałościowe cardio, które poprawia kondycję i pracę układu krążenia. Aktywność można wykonywać zarówno na parkiecie, jak i w basenie – co na lato stanowi świetną propozycję.

Taneczna zumba inspirowana jest głównie tańcami latynoskimi, tańcem brzucha oraz Quebraditą, czyli meksykańskim stylem tańca. Połączenie wielu tanecznych stylów sprawia, że dzięki aktywnej zumbie możemy w ciągu godziny spalić nawet 600 kalorii. Regularność pomaga również pozbyć się nadmiaru cellulitu.

Czy trudno jest opanować kroki zumby?

Zumbie towarzyszy energiczna i pełna motywacji muzyka, przy której trudno jest wystać obojętnie. Najpopularniejsze hity i znane imprezowe kawałki muzyczne zachęcają do aktywnego uczestnictwa w programie treningowym, w którym szybko można opanować podstawy.

Początkowa nauka skupia się na opanowaniu kroków, których wcale nie ma aż tak dużo, oraz skoordynowaniu ich z pracą rąk. Dopiero po opanowaniu tego etapu przychodzi pora na naukę pierwszej choreografii. Początki jak wszędzie bywają trudne, jednak przy chęciach i doborowym towarzystwie wszystko przychodzi dużo łatwiej i przyjemniej. Warto zatem na zajęcia przyjść z przyjaciółką lub paczką dobrych znajomych.

Zumba Bydgoszcz – nie tylko dla kobiet!

Roztańczona zumba Bydgoszcz to zajęcia, w których najczęściej uczestniczą kobiety. Nie ma znaczenia tu wiek – bawić się i ćwiczyć może każdy, kto ma chęci. W zajęciach mogą uczestniczyć również dzieci, dla których tworzone są specjalne grupy.

Jeśli więc poszukujesz ciekawego i niebanalnego sposobu na spędzenie czasu Twojej pociechy, to warto wysłać ją właśnie na zumbę, która zagwarantuje doskonałą zabawę i pozwoli wyładować nadmiar dziecięcej energii.

Dodaj komentarz