Suplementy diety – czy warto je stosować?

Suplementy diety – czy warto je stosować?

Według definicji suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety człowieka. Ma postać kapsułki, proszku lub płynu i jest skoncentrowanym źróem witamin, minerałów lub innych środków odżywczych. Jego przyjmowanie ma na celu uzupełnienie niedoborów i tym samym ogólną poprawę kondycji naszego organizmu.

Czy warto stosować suplementy?

Po suplementy diety sięgamy z różnych względu. Najczęściej chcąc uzupełnić niedobór jakiejś substancji w naszym organizmie. Życie w ciągłym biegu i stresie ma ogromny wpływ na ogólną kondycję naszego ciała. Wypadające włosy, brzydka skóra, problemy ze snem, częste skurcze, zawroty głowy. To tylko kilka problemów, z którymi najczęściej się borykamy. Suplementy diety zalały rynek spożywczy. Są również tematem licznych sporów na forach internetowych, posiadają tym samym swoich zwolenników jak i zagorzałych przeciwników. Czy zatem warto stosować suplementy diety na przykład od znanej firmy https://pl.healthlabspharm.com? Suplementacja nie zastąpi dobrze zbilansowanej i zdrowej diety, może być jedynie jej uzupełnieniem.  Pamiętajmy jednak, że otaczająca nas żywność jest pełna ulepszaczy smaku, substancji słodzących, nadmiaru soli czy cukru. Coraz częściej także sięgamy po słodycze, fast – foody i inną wysoko przetworzoną żywność. Możemy być zatem pewni, że nie dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów w odpowiednich ilościach. Często nie zdajemy sobie sprawy także z tego, że to czynności życia codziennego okradają nas z cennych substancji. Np. palenie papierosów pozbawia nas z witaminy C i E , a także beta-karotenu. Picie nadmiernych ilości kawy, wypłukuje magnez. Ciągły stres podwyższa nasze zapotrzebowanie na witaminy z grupy B i magnez. Spożywanie przetworzonej żywności lub warzyw i owoców zawierających pestycydy, zaburza naszą florę jelitową, a picie alkoholu uniemożliwia ogólne wchłanianie witamin i minerałów. Przyjmowanie suplementów diety jest więc nieuniknione, a wręcz konieczne jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i długim życiem.

Kiedy sięgnąć po suplement diety i jaki wybrać?

Warto aby suplementy diety były przyjmowane przez osoby, które stosują diety wykluczające np. wegan, wegetarian, osoby z nietolerancjami pokarmowymi, kobiety w ciąży, kobiety po menopauzie, które borykają się z niedoborem wapnia, niemowlęta i małe dzieci narażone na niedobór witaminy D, a także osoby starsze, odżywiające się nieregularnie lub które spożywają dziennie zbyt małą ilość pożywienia. Dobre suplementy diety, to te w 100% naturalne. Najlepiej przyswajane przez nasz organizm, pozbawione dodatkowych substancji takich jak cukry, słodziki i barwniki. Powinny zawierać jak najwięcej dobroczynnych substancji, które wpływają na samoleczenie i oczyszczanie się naszego organizmu. Warto też sprawdzić czy wybrany przez nas suplement posiada odpowiedni certyfikat. Podsumowując – jeśli w naszej codzienności pojawią się dolegliwości, które obniżają komfort naszego życia, to warto wtedy sięgnąć po suplement diety. Skutecznie uzupełni on niedobór witamin i minerałów, wpłynie odżywczo na nasz organizm, a także poprawi jego ogólny stan fizjologiczny.

Dodaj komentarz