Jak zrobić strój Maryi na jasełka?

Jak zrobić strój Maryi na jasełka?

Jasełka to bardzo ważne wydarzenie szkolne dla dzieci i młodzieży. To nieodłączny element szkolnego i przedszkolnego życia. Skąd wziął się fenomen tego przedstawienia? Myślę, że dużą rolę odgrywa tutaj tradycja. Jasełka mają na celu przedstawienie najważniejszych wydarzeń bożonarodzeniowych. Co za tym idzie? Narodzenie dzieciątka i przeżyć jego najbliższych. Każdy z nas marzył o tym, by odegrać w przedstawieniu jedną z głównych ról. To nie lada wyzwanie. Stanąć na szkolnej scenie i móc odegrać kluczową postać Maryi, Józefa czy anioła. Nie trzeba dodawać, że każdemu dziecku zależy, by wypaść jak najlepiej. Dlatego najmłodsi przygotowują się do tego wydarzenia już wiele tygodni wcześniej. Często na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za ich prezentację. Podobno im młodsze dzieci biorą udział w przedstawieniu, tym trudniej jest to zorganizować. Czy aby na pewno? To zapewne zależy od osoby prowadzącej. Do stworzenia jasełek potrzebni są nie tylko dobrzy aktorzy. To także sporo scenografii, nauki tekstu, śpiewania kolęd czy aranżacji. A co jest kluczowym elementem w przygotowaniu małych aktorów. Oczywiście nauka wyznaczonej roli, ale przede wszystkim strój na jasełka. Zatem jak przygotować konkretne przebranie dla swojej pociechy?

Stroje na jasełka

To najważniejsza część przygotowawcza. Odpowiednie stroje na jasełka dla króla, aniołka czy pastuszka, to też piękne dopełnienie dekoracji. Skąd więc wziąć odpowiednie stroje na jasełka dla dzieci? Proponuję zacząć przygotowania od przeszukania stron internetowych. Można za niewielkie pieniądze zakupić gotowy, dopasowany do wymiarów strój. To spore ułatwienie dla zabieganych rodziców, którzy nie mają możliwości innych poszukiwań. Zwłaszcza że tradycja jasełek powtarza się co roku. Zatem strój na jasełka króla, aniołka, Józefa czy Maryi, może posłużyć wiele lat.

Istnieje też opcja internetowych wypożyczalni strojów. Idąc tym tropem, nie musimy się martwić co zrobić ze strojem po zakończonych występach. Wystarczy go odesłać i uiścić wyznaczoną opłatę.

Jeśli wolisz tradycyjne zakupu, proponuję zacząć poszukiwania od wypożyczalni strojów. To zdecydowanie najlepsze miejsce, by znaleźć wszystko, co potrzeba. Piękne, kompletne stroje aż proszą się, by je przymierzyć. Taka opcja to gwarancja sprawdzonego zakupu. W razie wątpliwości można poprosić o inny rozmiar czy krój. Decydując się na lokalny zakup, stawiasz dziecko w dobrej sytuacji. Samo ocenia gotowe przebranie i już może poczuć się jak prawdziwy aktor/aktorka.

Obie opcje nie są dla Ciebie przekonujące? Spróbuj swoich możliwości i stwórz własny strój dla dziecka. Postaram się podrzucić kilka pomysłów jak wykonać stroje na jasełka dla dzieci.

Jak zrobić strój Maryi na jasełka?

To pytanie, na które w okresie przedświątecznym próbują znaleźć odpowiedź rodzice najmłodszych dzieci. Twoje dziecko otrzymało jedną z głównych ról? Pozostaje się cieszyć i pomóc w przygotowaniach do najważniejszej roli. Aby stworzyć strój Maryi na jasełka, potrzeba kilka kluczowych rzeczy. Przede wszystkim długa tunika w kolorze błękitu lub bieli. Aby pięknie się prezentował, najlepiej skorzystać z jednolitego materiału. Dobrze sprawdzi się grubsza i błyszcząca podszewka. Przygotowany materiał dopasuj do wzrostu dziecka i stwórz z niego wkładaną pelerynę. Do przygotowania welonu potrzebne będą dwie rzeczy. Opaska na włosy i długi biały welon. Należy go mocno przymocować do opaski. W ten sposób nie dopuścisz do jego zsunięcia w trakcie przedstawienia. Pod tunikę dziecko może założyć biała bawełnianą koszulkę. Pięknie dopełni cały strój.

Potrzebne materiały z łatwością znajdziesz w sklepie z pasmanterią. Tańszą opcją jest przeszukanie sklepów z odzieżą używaną. Możesz też popytać w rodzinie. Babcine zapasy w szafie z pewnością ułatwią poszukiwania upragnionych materiałów.

Jak zrobić strój Józefa na jasełka?

To równie proste, jak wykonanie wyżej wymienionego stroju. Postępujemy bardzo podobnie jak podczas przygotowania stroju dla Maryi. Jednak należy pamiętać o odpowiedniej kolorystyce materiałów. W przypadku ubrania dla Józefa wykorzystujemy inne kolory. Może dominować brąz, czarny, beż i szary. Dodatkowo należy zadbać o przygotowanie laski, na której opiera się Józef. Nie musi być to nic wyjątkowego. Świetnie sprawdzi się dość długi i gruby patyk. Z łatwością znajdziesz go podczas rodzinnego spaceru po lesie.

Zdecydowanie najłatwiej przygotować strój aniołka. Do jego wykonania potrzebna będzie biała sukienka. Najlepiej, jeśli byłaby dość długa. A jak wykonać skrzydła dla aniołka? Zrób papierowy lub kartonowy stelaż w kształcie skrzydeł. Umieść na nim białe piórka przy pomocy kleju lub taśmy dwustronnej. Następnie doczep do nich szelki. W ten sposób dziecko założy skrzydełka jak plecak. Całość będzie się prezentować wspaniale.

Pozostaje mi życzyć owocnych przygotowań dla rodziców. Pamiętajcie, że wasze wsparcie na każdym etapie jest dla nich najważniejsze!

Dodaj komentarz