Plastyka brzucha po cesarce. Ile po porodzie można wykonać plastykę brzucha?

Plastyka brzucha po cesarce. Ile po porodzie można wykonać plastykę brzucha?

Abdominoplastyka to fachowa nazwa operacji plastycznej brzucha, którą wykonuje się w celu uelastycznienia i ujędrnienia brzucha, a także likwidacji namiaru skóry. Na przeprowadzanie tego typu zabiegu decydują się zwykle osoby, które drastycznie schudły lub kobiety po porodzie, których skóra utraciła elastyczność, i brzuch nie wygląda już tak, jak wyglądał przed ciążą. Co warto wiedzieć, zanim zadecyduje się o poddaniu się takiej operacji? Jak szybko po porodzie można ją wykonać?

Plastyka brzucha po cesarce – co warto wiedzieć?

Operacje plastyczne powoli przestają być tematem tabu, co wpływa na wzrost ich popularności. Przykładem operacji cieszącej się coraz większym zainteresowaniem może być plastyka brzucha z oferty Clinicforyou.pl. Wpływ ma na to nie tylko coraz bardziej otwarte podejście do kwestii związanych z naszym ciałem, ale również rosnąca świadomość na tematy związane z naszym zdrowiem. Kobiety będące po porodzie powinny wiedzieć, że znaczne rozciągnięcie skóry oraz rozstęp mięśni prostych brzucha i przepukliny, z medycznego punktu widzenia kwalifikuje do przeprowadzenia całkowitej plastyki brzucha.

Wiele kobiet martwi się tym, że po operacji tego typu pozostanie na ich ciele nieestetyczna blizna, tymczasem po plastyce brzucha zostaje blizna bardzo zbliżona do tej, która jest wynikiem cesarskiego cięcia. Dzięki jej umiejscowieniu (tuż nad spojeniem łonowym) nie jest zbyt widoczna, a korzyści płynące z poprawy estetyki ciała oraz komfortu i samopoczucia bez wątpienia powodują, że warto zaryzykować.

Ile po porodzie można wykonać plastykę brzucha?

Zazwyczaj zabieg abdominoplastyki wykonuje się po upływie 6-8 miesięcy od dnia porodu. Należy jednak pamiętać, że na efekt będzie trzeba poczekać znacznie dłużej. Brzuch po operacji plastycznej osiąga swój końcowy wygląd nawet po 12 miesiącach od operacji.

Być może niektórzy zastanawiają się, dlaczego konieczne jest tak długie oczekiwanie na operację po porodzie. Otóż chodzi o to, by tkanka zdążyła się zregenerować po ciąży, a lekarz mógł prawidłowo zakwalifikować pacjentkę do przeprowadzenia zabiegu. Kolejną istotną kwestią jest przeprowadzenie niezbędnych badań krwi i moczu. Plastyka brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, co wiąże się z koniecznością spędzenia w szpitalu przynajmniej dwóch dni. Sam zabieg jest bezbolesny, natomiast bezpośrednio po nim możliwe jest odczuwanie różnych dolegliwości bólowych.

Jak wygląda rekonwalescencja po plastyce brzucha?

Tuż po operacji pacjentki muszą przyjmować leki przeciwbólowe, a następnie przez określony czas należy nosić specjalny pas przepuklinowy. Bardzo ważne jest to, żeby po zabiegu powstrzymywać się od wysiłku fizycznego. Wykonywanie ćwiczeń zabronione jest przez około miesiąc po przeprowadzeniu operacji. Trzymając się zaleceń lekarskich oraz przyjmując regularnie leki, można liczyć na to, że dochodzenie do siebie przebiegnie spokojnie i bezobjawowo. Tak jak już wspominaliśmy, na ostateczny efekt trzeba jednak poczekać. Do momentu, w którym skóra będzie odpowiednio napięta, znikną wszelkie nierówności, a talia stanie się znacząco podkreślona, może minąć nawet rok.

Dodaj komentarz