Peeling kawitacyjny – skuteczny sposób na oczyszczenie skóry

Peeling kawitacyjny – skuteczny sposób na oczyszczenie skóry

Chociaż działa na głębokie warstwy naskórka – peeling kawitacyjny jest delikatnym zabiegiem. Świetnie sprawdza się na skórze twarzy, szyi i dekoltu dając zauważalny i niemal natychmiastowy efekt. Kawitacja to lepsza i dokładniejsza metoda oczyszczania skóry, usuwania zaskórników, złuszczania naskórka i odbudowy cery. Jest metodą skuteczniejszą niż peelingi enzymatyczne i klasyczne.

Dlaczego warto wykonywać peeling kawitacyjny?

Zabieg ten stosowany jest w celu zwiększenia efektywności wchłaniania produktów kosmetycznych takich jak krem czy serum. Jest alternatywą dla peelingu wykonywanego manualnie. Podczas zabiegu kawitacji usuwane są wszelkie pozostałości makijażu, zrogowaciały naskórek – dzięki temu jest to kompleksowy zabieg oczyszczenia skóry. To nie wszystko – peeling kawitacyjny zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. Ponadto wpływa na krążenie krwi w obszarach poddanych zabiegowi, dotlenia skórę i przywraca jej elastyczność.

Rodzaj skóry a peeling kawitacyjny

Jedną z największych zalet ultradźwiękowego peelingu do skóry jest to, że jest to jedna z najdelikatniejszych form złuszczania na rynku. W związku z tym jest ona szczególnie dobra dla tych, którzy nie reagują dobrze na inne metody złuszczania, głównie mechanicznego – takie jak peelingi, szczotki lub peelingi chemiczne.

Każda skóra, niezależnie od wieku czy rodzaju, od czasu do czasu wymaga peelingu. Dlatego jest to zabieg polecany dla każdego typu skóry:

  • skóry tłustej, często cierpiącej na trądzik, zaskórniki i błyszczenie,
  • skóry suchej, szarej, pozbawionej blasku i kolorytu (już po pierwszym zabiegu skóra nabierze kolorytu i będzie wyglądać na bardziej wypoczętą),
  • skóry skłonnej do przebarwień.

W ostatecznym rozrachunku ultradźwiękowe peelingi do skóry są spektakularne dla wszystkich rodzajów skóry. Kluczem do sukcesu jest regularność, dlatego należy pamiętać, że skoro dolegliwości nie pojawiły się z dnia na dzień – nie znikną z dnia na dzień. W przypadku skóry problematycznej niezbędna jest cierpliwość, a efekty bez wątpienia się pojawią. Warto zaznaczyć, że niezależnie od problemu, z jakim się borykamy, zabieg jest bezbolesny. To świetna inwestycja, zarówno jeśli dopiero zaczynasz korzystać z tych urządzeń w swojej rutynie, jak i wtedy, gdy jesteś profesjonalistą i używasz urządzeń do peelingu kawitacyjnego go w swoim gabinecie. Peeling kawitacyjny doskonale nadaje się do wszystkich odcieni, tekstur i kolorów skóry. Należy jednak zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi prawidłowego stosowania konkretnego urządzenia, aby używać go bezpiecznie i skutecznie, a także w celu uzyskania jak najwięcej widocznych efektów leczenia.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny – jak go wykonać?

Sekretem procesu kawitacji jest fizyczne zjawisko szybkiej przemiany postaci ciekłej w gazową, która może nastąpić poprzez obniżenie ciśnienia. Do wykonania peelingu kawitacyjnego niezbędne są w tym celu dedykowane urządzenia. Te najnowsze są zazwyczaj bezprzewodowe, posiadają opcję timera oraz kilka trybów pielęgnacji skóry. Zazwyczaj oferują łatwe w użyciu tryby liftingujące, nawilżające i oczyszczające w technologii ultradźwiękowej, które sprawiają, że peeling kawitacyjny jest bardzo łatwy w wykonaniu – niezależnie od tego, na jakim etapie rutynowej pielęgnacji znajduje się poddana zabiegowi skóra. Podczas zabiegu urządzenia wydają ciche dźwięki i wibrują, a na skórze dają odczucie przyjemnego mrowienia. Dodatkowo są również lekkie i wygodne w użytkowaniu oraz łatwe w obsłudze.

Jak przygotować skórę do zabiegu?

  1. Skórę należy spryskać tonikiem, wodą lub innymi płynnymi kosmetykami, które stworzą na twarzy drobne pęcherze. Te pod wpływem ultradźwięków z urządzenia rozerwą połączenia międzykomórkowe i odsłonią zdrowszą i piękniejszą skórę.
  2. Urządzenie wyposażone jest w płaską końcówkę – należy przykładać ją na całej powierzchni skóry oraz powolnymi ruchami przesuwać urządzenie po leczonym obszarze; należy starać się robić to precyzyjnie i uważnie.
  3. Należy skupić się głównie na strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie, ponieważ to właśnie w tych miejscach najczęściej pojawiają się zaskórniki i gdzie wydzielana jest największa ilość sebum.
  4. Po zabiegu twarz ponownie spryskać tonikiem i nałożyć krem lub serum witaminowe.

W zaciszu domowym jeden zabieg nie powinien trwać dłużej, niż około 10 minut. Podobnie jak w przypadku każdego regularnego złuszczania – zabieg ultradźwiękowego peelingu skóry należy wykonywać nie więcej niż dwa, do trzech razy w tygodniu. Sugeruje się dokładne obserwowanie, jak skóra reaguje na zabieg i zwiększyć lub zmniejszyć częstotliwość jego stosowania. Przez około dwa tygodnie po zabiegu kawitacji należy stosować kremy z wysokimi filtrami SPF, ponieważ skórę po zabiegu należy chronić przed działaniem promieni słonecznych, w celu uniknięcia tworzenia się przebarwień.

Peeling kawitacyjny do walki z zaskórnikami

Pojawianie się zaskórników związane jest przede wszystkim z wiekiem, a dokładnie z okresem dojrzewania. Zaskórniki pojawiają się zwłaszcza na skórze tłustej, gdzie ilość sebum jest zwiększona, a pory zatkane. Na powstawanie zaskórników może mieć również wpływ nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Dlatego warto stosować toniki przywracające naturalne pH skóry, żele zmniejszające wydzielanie sebum oraz lekkie kremy. Poza tym stres, stosowanie kosmetyków nieodpowiednich dla typu skóry, problemy hormonalne, zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednia dieta czy stosowanie leków – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do zmian skórnych. Już po pierwszym zabiegu peelingu kawitacyjnego widać poprawę stanu skóry. Skóra jest gładsza i bardziej promienna. Po kilku miesiącach stosowania skóra stanie się elastyczna i napięta, a zaskórniki w ogóle nie będą widoczne.

Peeling kawitacyjny  a zmarszczki

Peeling kawitacyjny a zmarszczki

A może peeling kawitacyjny wygładzi zmarszczki? Dzięki zabiegowi preparaty przeciwzmarszczkowe mogą bardzo głęboko wnikać w warstwy skóry. Dzieje się tak dzięki mikro masażowi, czyli ściskaniu i rozszerzaniu struktur komórkowych oraz mikro prądom. Ponadto dzięki poprawie mikro krążenia i aktywacji pompy sodowo-potasowej proces odnowy komórek ulega znacznemu przyspieszeniu. Komórki otrzymują porcję tlenu i substancji odżywczych, dzięki czemu uzyskiwany jest efekt redukcji zmarszczek. Należy pamiętać, aby do wyboru preparatów należy podejść świadomie i odpowiedzialnie. Byłoby dobrze, gdyby były na bazie wody lub żelu. Podsumowując, jednym urządzeniem możemy oczyścić skórę, pozbyć się uciążliwych zaskórników, odzyskać blask, dodać skórze solidną dawkę witamin i wreszcie wygładzić zmarszczki. Dzięki zabiegowi poprawiane są naturalne procesy zachodzące w skórze, takie jak odnowa komórkowa, produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra na dłużej zachowuje piękny, młody wygląd.

Kiedy spodziewać się znaczącej poprawy?

Pory nie mogą się skurczyć, ponieważ są zdeterminowane genetycznie. Jednak użycie głęboko oczyszczającego peelingu do skóry może usunąć nawet najbardziej uporczywy nagromadzony brud i zanieczyszczenia, skutecznie sprawiając, że pory wyglądają na mniej rozciągnięte. Dodatkowo, usuwając całe nagromadzenie, produkty lecznicze lepiej penetrują skórę, co pomaga poprawić teksturę i koloryt, często prowadząc do gładszej, jaśniejszej skóry.

Po pierwszym miesiącu stosowania skóra wygląda obłędnie – jest całkowicie odżywiona, pozbawiona przebarwień i zaskórników. To, co kiedyś było problemem dla cery tłustej, po miesiącu mija. Oczywiście, aby efekt się pogłębił, a skóra nadal wyglądała pięknie i świeżo, konieczne jest systematyczne wykonywanie zabiegu peelingu kawitacyjnego. Efekty pojawiają się szybko, ale aby je utrzymać, konieczna jest dalsza praca nad wyglądem skóry.

To, w jakim stopniu poprawi się wygląd skóry, zależy też od stanu naskórka. Przede wszystkim chodzi o to, czy wykonywane już były zabiegi na pozbycie się zaskórników. Wszelkie peelingi i maski zastosowane przed wykonaniem peelingu kawitacyjnego mogą pozytywnie wpłynąć na efekt zabiegu. Jeśli jednak skóra nie była wcześniej pielęgnowana w żaden sposób, na efekty będzie trzeba poczekać trochę dłużej. Kondycja skóry, włosów i paznokci jest bezpośrednio związana również z dietą i stylem życia. Dlatego konieczne jest także włączenie zdrowego odżywiania. Zdrowy plan odżywiania jest niezbędny dla pięknego wyglądu skóry. Dobrze jest połączyć pielęgnację od wewnątrz z pielęgnacją z zewnątrz, a poprawa kondycji skóry będzie trwała.

Dodaj komentarz