Ciekawe i mądre bajki dla dzieci – lista tytułów

Ciekawe i mądre bajki dla dzieci – lista tytułów

Dzieci kochają bajki, a rodzice często się ich obawiają. Współcześnie dostęp do wszelkiego rodzaju produkcji stworzonych dla młodych odbiorców jest bardzo duży, co ma zarówno wady, jak i zalety. Przede wszystkim w natłoku różnych tytułów trudno wybrać te rzeczywiście wartościowe, które poszerzą wiedzę naszych dzieci i przekażą im dobre wzorce. Aby nieco ułatwić wybór i pokazać, że ciekawe i mądre bajki dla dzieci istnieją, stworzyliśmy krótkie zestawienie.

Gdzie oglądać bajki dla dzieci?

Współcześni rodzice bez wątpienia pamiętają czasy, w których bajki oglądało się przede wszystkim wieczorem, a emitował je kanał pierwszy telewizji polskiej. Dobranocka, bo pod taką nazwą znajdował się ten program, wyznaczała moment, w którym większość dzieci w polskich domach siadała przed telewizorem, a następnie szykowała się do snu. Dzisiaj bajki można oglądać praktycznie o każdej porze, korzystając z wielu różnych urządzeń, takich jak telewizory, laptopy, smartfony, czy tablety.

Odpowiedzialność za tę rewolucję ponosi w dużej mierze internet. Dzięki niemu mamy dostęp do wielu serwisów streamingowych, które posiadają w swoich bazach przeróżne bajki i programy dla najmłodszych. Dostęp do wielu z nich jest darmowy, jednak często wiąże się to z koniecznością oglądania reklam. Jeśli jednak zależy nam, by nasze dzieci mogły śledzić przygody ulubionych bohaterów bez przerywników, warto oglądać bajki dla dzieci na www.player.pl.

Polecane bajki dla dzieci – lista tytułów

Poniżej prezentujemy listę kilku bajek dla najmłodszych, oraz nieco starszych dzieci, które wniosą coś dobrego w rozwój naszych pociech.

Dora poznaje świat

Główna bohaterka Dora wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa ciekawe przygody, a przy tym uczy dzieci podstaw języka angielskiego.

Mali Einsteini

To bajka, która w ciekawy i niezwykle przystępny sposób pomaga dzieciom zapoznać się z sylwetkami znanych malarzy i kompozytorów. Ponadto bohaterowie odbywają niezwykłe podróże w czasie i przeżywają niezwykłe przygody.

Kosmiczny Jet

To propozycja dla maluchów, którzy interesują się tajemnicami Ziemi i kosmosu. Dzięki treściom zawartym w poszczególnych odcinkach dzieci mają szansę poszerzać swoją wiedzę z zakresu astronomii oraz najnowszych technologii.

Lola i liczby

Bohaterką tej bajki jest zabawna dziewczynka Lola oraz liczby od 1 do 10. Oglądanie tej bajki to świetny sposób na naukę liczenia dla najmłodszych.

Bing

Króliczek Bing to sympatyczna postać, która w każdym odcinku staje przed nowymi wyzwaniami. Wraz ze swoim opiekunem i sympatycznymi przyjaciółmi pokazuje, jak radzić sobie z różnymi przeciwnościami losu oraz emocjami, których przeżywanie dla młodego człowieka nie jest proste. To bardzo ciepła i niosąca pozytywne przesłanie bajka.

Było sobie życie

To prawdziwy klasyk, który większość rodziców zapewne pamięta z własnego dzieciństwa, mimo to wcale nie stracił na aktualności. Oglądając tę bajkę, dzieci poznają sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Dodaj komentarz