Preparaty do stóp w formie pianki — jakie mają zalety?

Preparaty do stóp w formie pianki — jakie mają zalety?

Szukając sprawdzonych preparatów do stóp, w pierwszej kolejności sięga się po kremy, balsamy lub dermokosmetyki. Warto wiedzieć, że obecnie dostępne jest inne, innowacyjne rozwiązanie. Pianka do stóp — bo o niej mowa, ma liczne zalety i z powodzeniem może zastąpić drogeryjne kosmetyki. Przeczytaj artykuł, a poznasz korzyści, które zyskasz, stosując regularnie krem do stóp w piance. Gotowi na rewolucję w pielęgnacji? Czas na zmiany!

Zalety pianek do stóp — lekkość i szybkie wchłanianie

Preparat do stóp w formie pianki ma jedną szczególnie wyróżniającą się zaletę, jaką jest lekka konsystencja. Aplikując produkt na skórę, natychmiast odczuwa się nawilżenie i gładkość skóry. Co więcej, ze względu na szybką absorpcję, niemal od razu po nałożeniu preparatu na pięty bez obaw o tłuste plamy można założyć skarpetki i obuwie.

Druga zaleta preparatu do stóp w formie pianki — precyzyjna aplikacja i równomierne wchłanianie

Pianki do stóp dają pełną kontrolę nad ilością i miejscem aplikacji kremu. Precyzyjny dozownik umożliwia zmniejszenie zużycia kosmetyku. Jest to niewątpliwy atut dla osób, które chcą zadbać o konkretne obszary na stopach i wzmożoną pielęgnację danego miejsca, np. w przypadku tendencji do pękających pięt.

Z kolei gładko rozsmarowane pianki zmiękczające skórę stóp równomiernie wnikają w głąb naskórka, a przy tym ze względu na swoją formułę kosmetyk nie ma tendencji do spływania ze skóry.

Trzecia zaleta preparatu do zmiękczania pięt — bogactwo składników aktywnych w lekkim kremie

Pianka do stóp to gwarancja szybkiego nawilżenia bez efektu śliskiej skóry. Jest to możliwe dzięki starannie wyselekcjonowanym składnikom preparatu na twarde pięty. Warto szukać dermokosmetyku zawierającego:

  • nawilżającą, natłuszczającą, regenerującą oliwę z oliwek, która wspomaga walkę z infekcjami skóry;
  • działającą przeciwstarzeniowo i warunkującą prawidłowe działanie naskórka betainę;
  • regenerujący ściany komórkowe polisacharyd;
  • nawilżający, łagodzący i przeciwzapalny ekstrakt z aloesu;
  • podobnie działający pantenol;
  • zwalczającą wolne rodniki i likwidującą przebarwienia witaminę E;
  • alantoinę, która wykazuje działanie przeciwzapalne, wygładzające, regenerujące i łagodzące.

Oprócz powyższych, idealna pianka na pięty powinna zawierać mocznik w stężeniu 5%, co znacznie przyspiesza podział komórek w skórze i zwiększy przepuszczalność warstwy rogowej, a to z kolei jest warunkiem regeneracji zrogowaciałego naskórka.

Czy warto stosować pianki zmiękczające skórę stóp?

Pianki na pięty to innowacyjne produkty, których wyjątkowe zalety przynoszą liczne korzyści pielęgnacyjne, o ile są stosowane regularnie. Dzięki lekkości, szybkiej absorpcji oraz intensywnej nawilżającej formule, tego typu kosmetyki stają się nową wizją pielęgnacji, która warto wypróbować.

Dodaj komentarz