Rude włosy – jak uzyskać wyrazisty kolor i jak o nie zadbać?

Rude włosy – jak uzyskać wyrazisty kolor i jak o nie zadbać?

Czasy, w których osoby z rudymi włosami były wyśmiewane, na szczęście już dawno minęły. Rude włosy to coś, co pragnie posiadać coraz więcej kobiet. Dodają charakteru, temperamentu i pewności siebie. Jeśli pasują do urody i stylu kobiety, doskonale podkreślają zalety jej urody. To, co zachwyca w rudych włosach to blask i intensywność koloru. Aby rude włosy zachwycały trzeba wiedzieć, jak prawidłowo o nie zadbać, jak je pielęgnować.
Rudy kolor włosów to coś, co posiada zaledwie 2% populacji. Jest to więc niewątpliwie cecha wyjątkowa. Posiadaczki naturalnie rudej czupryny to prawdziwe szczęściary. Na szczęście ten piękny kolor można uzyskać poprzez farbowanie włosów. Pamiętaj jednak, że nie jest to kolor, w którym będzie dobrze każdej kobiecie. W rudym kolorze włosów najlepiej jest osobie, która posiada jasną albo mleczną cerę, pozbawioną bardzo widocznych niedoskonałości. Jest tak dlatego, że ognista rudość podkreśla elementy twarzy, a więc osoby, które mają problemy z cerą mogą nie czuć się dobrze. Jeśli jednak twoja cera dosyć często sprawia ci niemiłe niespodzianki, ale mimo tego bardzo pragniesz mieć rude włosy, wybierz ciemniejszy odcień. Dzięki temu spełnisz swoje zamiary, ale nie uwydatnisz tego, czego nie chcesz podkreślać.
Jeśli twoje naturalne włosy są koloru blond, albo jasnego brązu – do uzyskana rudości najlepiej wybrać naturalną hennę. Pamiętaj, aby wybierać sprawdzone i polecane produkty, ponieważ dobry produkt to dobry efekt. Użycie jest bardzo łatwe. Wystarczy przygotować mieszankę z produktu i soku z cytryny, odstawić ją na 12 godzin w ciepłe miejsce. Po upływie tego czasu można przystąpić do pokrycia włosów mieszanką, którą należy trzymać do 6 godzin na włosach. Możesz liczyć na długie utrzymanie koloru, po upływie czasu kolor nabierze pożądanej głębi. Henna nie zniszczy twoich włosów, a jej regularne stosowanie umocni pigment.
Jeśli chcesz zafarbować włosy przy użyciu farby, najkorzystniej będzie skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera. Każde włosy są inne, uzyskanie pożądanego koloru może więc nie być łatwe w sposób samodzielny.
Jeśli twoje włosy mają kolor naturalny inny niż rudy, musisz pamiętać o tym, aby odpowiednio je pielęgnować. Koniecznością jest używanie szamponów i odżywek, które są przeznaczone do włosów farbowanych. Tego typu produkty pielęgnują włosy, a także chronią kolor. Warto również, od czasu do czasu, skorzystać z odżywek tonujących, dzięki którym rudość włosów będzie głęboka i zachwycająca. Pamiętaj, że regularność jest w tym przypadku podstawą.
Rude włosy są piękne, zachwycające i dlatego wiele kobiet chce je mieć. Niestety naturalny rudy odcień włosów to rzadkość. Można jednak użyć henny aby uzyskać ten kolor, albo zdecydować się na farbowanie włosów. Farbowanie można wykonać samodzielnie, przy użyciu drogeryjnych produktów. Dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dzięki temu kolor będzie podkreślony i głęboki, a włosy równomiernie pofarbowane. Pamiętaj, że o farbowane włosy trzeba odpowiednio zadbać i robić to regularnie. Aby kolor był wyrazisty i głęboki, należy stosować szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych. Takie działanie zapewni pożądany efekt na długi czas.

Dodaj komentarz