Przeziębienie u dorosłych i u dzieci

Przeziębienie u dorosłych i u dzieci

Każdy od czasu do czasu cierpi z powodu przeziębienia – dzieci nie są wyjątkiem: dzieci mają 8-10 przeziębień każdej zimy! Jednak mimo iż częstotliwość, z jaką występują przeziębienia, pozostaje one źródłem frustracji dla rodzica i dziecka; wiele osób wciąż nie wie o tym, jak dbać o dziecko z przeziębieniem.

Co to jest przeziębienie?

Przeziębienie jest częstą chorobą układu oddechowego, która jest spowodowana wyłącznie przez wirusy, a nie poprzez stan zimnej i deszczowej pogody! Wirusy są to zarazki, które są bardzo odmienne od bakterii. Ponieważ bakterie nie są odpowiedzialne za przeziębienia i leczenie z ramienia antybiotyków, ponieważ gama zakażeń wywołanych przez bakterie, nigdy nie jest odpowiednia do leczenia antybiotykami. Większość rodziców wie aż nadto dobrze, czego przeziębienie prawie zawsze dotyczy: częste kichanie, katar i łzawienie oczu; zapchany nos który sprawia, że ​​trudno jest jeść i spać; utrata apetytu i zmniejszony zmysł smaku. Niektórzy rodzice również uznają, że w trakcie większości przeziębień, wydzielina z nosa ich dziecko będzie się zmieniać – od jasnej do żółto-zielonej – podczas jednej choroby. Czasami, przeziębienia będą również powodować gorączkę, ból gardła, ból głowy.

Jakie leki mogą pomóc mojemu dziecku?

Jest to jedna z frustracji nowoczesnej opieki zdrowotnej, że jest kilka leków, które pomagają dzieciom z przeziębieniem-i rzeczywiście bardzo wiele, które powodują niepożądane, a czasami niebezpieczne skutki uboczne.

Liczne leki bez recepty zostały niedawno zakazane w stosowaniu u dzieci młodszych niż 6. Jest to całkowicie odpowiednie podejście, leki te nigdy nie okazały się skuteczne u tych dzieci, a w tym, że wykazano, że mogą pojawić się poważne problemy związane z ich stosowaniem. Pediatrzy oglądają zbyt wiele dzieci każdej zimy o gamie objawów wywołanych przez leki bez recepty na przeziębienie i kaszel! Wiele osób mówi że Echinacea jest pomocnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Ale Kolejne badania wykazały, że nie jest skuteczna oraz, podobnie jak w przypadku innych preparatów ziołowych, bez dawki ustalonej pediatrycznej może nawet nieść ze sobą skutki uboczne.

Stosowanie witaminy C jest również nieco kontrowersyjne, a wiele badań wykazuje wątpliwość, czy to jest naprawdę skuteczne. Jednak zostańmy przy tym że sama czysta witamina C może pomóc w leczeniu przeziębienia nieco i jest łatwo dostępna w sokach owocowych. Dodatkowe dodatki nie są konieczne i mogą w rzeczywistości powodować biegunkę. Najważniejsze jest to, że nasze stare hity – acetaminofen (Tylenol) i ibuprofen (Advil, Motrin) – są doskonałe jeśli chodzi o obniżenie gorączki i na wszelkie bóle jakie może mieć dziecko z przeziębieniem. Aspiryna nie powinna być stosowany w jakichkolwiek okolicznościach w kontekście przeziębienia lub objawów grypopodobnych, ponieważ wiąże się to z zespołem Reye’a, zagrażającemu życiu.

Jakie są powikłania związane z przeziębieniem?

Mimo, że większość przeziębień można rozwiązać bez żadnych problemów, czasami infekcje bakteryjne mogą rozwijać się w trakcie lub po przeziębieniu. Przykładami są infekcje ucha, zapalenie płuc i zapalenie zatok. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Twoje dziecko ma przeziębienie które trwa dłużej niż dziesięć dni, lub jeśli dziecko ma wysoką gorączkę w trakcie swojej choroby, dobrze jest spotkać się z pediatrą, aby zobaczyć, czy nie dzieje się coś poważniejszego niż przeziębienie.

Dodaj komentarz