Co pić przed snem, by czuć się dobrze oraz prędzej zrzucić wagę? Okazuje się, iż zbawienna jest po prostu woda. Jest głównym budulcem ludzkiego organizmu. To ok. 60-70% wagi naszego ciała. Mniej więcej musimy wypijać ok. 2 l wody mineralnej codziennie. Każdy z nas świetnie zna takie zasady – często mimo wszystko rezygnujemy ze szklanki wody mineralnej, trzeba o niej pamietać szczególnie przed pójściem spać.
Prosta aktywność – parę łyków wody mineralnej, może szczególnie korzystnie oddziaływać na cały nasz organizm. Wypijanie przed pójściem spać zmniejsza szansę wystąpienia wysuszeniem błon śluzowych. Służy ono także w termoregulacji organizmu. Dużo osób rezygnuje ze spożywania płynów, w strachu przed nocnymi wycieczkami do łazienki. Nie ma się czego bać – także wówczas, gdy mamy kłopoty z zapaleniem dróg moczowych. Woda pomaga neutralizować ciało oraz uwolnić się od zmagazynowanych w tym układzie drobnoustrojów. Woda także filtruje ciało z toksyn, blokuje absorpcję metali ciężkich z jelit do naczyń krwionośnych. Pijąc wodę pod koniec dnia, dbamy o nasz układ trawienny. Kobiety troszczące się o kondycję swojej cery, nie powinny zrezygnować z popijania owego płynu w późnych porach. Cera to bufor stanu całego ciała, gdy organizm jest nawilżony – nasza buzia jest gładka oraz elastyczna. Zwyczajnie zdrowa.
Ta bezbarwna, bezwonna oraz neutralna w smaku ciecz, powoduje, iż budzimy się z uśmiechem i stajemy się pełni siły. Woda to odżywczy płyn, który potęguje dostarczanie niezbędnych substancji do dowolnej komórki, a dodatkowo pozwala uwolnić się od tych niechcianych. Jeżeli zamierzamy radować się zdrowiem każdego poranka oraz czuć przyjemne nawilżenie – pamiętajmy o szklance wody przed pójściem spać.
Związek snem a zrzucaniem wagi
Płytki oraz krótki sen, niekorzystnie rzutuje na mózg. To on jest odpowiedzialny za jasność umysłu, podejmowanie decyzji oraz kontrolę bodźców. Wycieńczony brakiem snu umysł, jest jak w „upojeniu alkoholowym”. Skutkiem niedobrego snu okazują się nerwice, lęki, stany depresyjne, nadciśnienie, problemy z koncentracją oraz pamięcią, problemy z wagą.
Eksperymenty przeprowadzane w American Journal of Clinical Nutrition, udowodniły, iż osoby, które miały za mało snu, były zdecydowanie bardziej skłonne do nocnego przegryzania, zwłaszcza składników o ogromnej obecności węglowodanów (chipsy, kaloryczne kanapki, łakocie, słone przegryzki, jedzenie na telefon)
Drugie badanie udowodniło, iż niespokojny sen, sprawiał, iż kolejnego dnia osoby jadły o 1/4 wyższe porcje posiłków, a to naturalnie doprowadza do przybierania na wadze. Wrażliwy sen doprowadza do większego zapotrzebowania na energię, która przynosi błyskawicznego „kopa”. Innymi słowy osoby, które nie spały prawidłowo, wielokrotnie budziły się w nocy, kolejnego dnia jadły składniki wysoko kaloryczne.
To wszystko powoduje, iż tworzy się „błędne koło”. Z jednej strony nasz mózg wysyła informację, iż chce więcej siły, a z drugiej, brakuje bodźców, które kontrolowałyby nasz apetyt.