Dlaczego warto badać krew pod mikroskopem?

Dlaczego warto badać krew pod mikroskopem?

Mikroskopia – określana też testami na żywych komórkach krwi – to naukowa strategia która służy ocenie zdrowia człowieka. Mikroskopowe Badanie Kropli Krwi wykorzystywane jest od dawna, jednak nowoczesne technologie pozwalają nam obserwować obecność oraz stopień rozwoju np. grzybicy w krwi, zaś to oddaje stan całego organizmu człowieka.

W trakcie badania można ustalić m.in.: stopień zakwaszenia organizmu, obecność pasożytów, stopień aktywności białych krwinek oraz złogi stresowe. Długookresowy stres odbija się bezpośrednio tak na naszym zdrowiu jak i na naszym samopoczuciu, natomiast złogi cholesterolowe to początek miażdżycy i pozostałych schorzeń naczyniowych, w wyniku których umiera aktualnie najwięcej ludzi na świecie.

Jakie jeszcze pozytywy ma ta najnowocześniejsza metoda diagnostyczna? Stwierdza: wszystkie niedobory mineralne i witaminowe, zaburzenia zaburzenia przemiany materii, niedokrwistość, zapalenia przewlekłe jak też ostre, infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze, uczulenia, choroby układu krążenia – i to w czasie badania – a więc natychmiast.

Kto powinien wykonać takowe badanie? Najodpowiedniej aby przeprowadzali je mniej więcej raz w roku wszyscy w ramach profilaktyki, ale przede wszystkim, ci którzy czują jakiekolwiek dokuczliwości, między innymi osoby odczuwające wyczerpanie, napięcie psychiczne, kłopoty z koncentracją. Osoby żyjące w ciągłym napięciu psychicznym, miewające biegunki bądź zaparcia, a także cierpiące z powodu wszelkiego rodzaju dolegliwości dermatologicznych.

W jaki sposób wygląda badanie? Przed rozpoczęciem badania lekarz albo diagnosta laboratoryjny przeprowadza z pacjentem wywiad. Wypytuje o jego humor, styl życia a także dietę. Następnie realizowana zostaje analiza krwi, w której pacjent uczestniczy (zatem natychmiast uzyskuje dane o stanie własnego organizmu). Po wykonaniu analizy doktor zasugeruje pacjentowi zależnie od potrzeb: oczyszczanie oraz wzmocnienie organizmu poprzez naturalną suplementację jak też – jeżeli są wskazania – skieruje pacjenta na inne badania.

Dodaj komentarz