Wyprawka dla noworodka – jak skompletować idealną wyprawkę?

Wyprawka dla noworodka – jak skompletować idealną wyprawkę?

Oczekiwanie na pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to piękny czas. Jest to też moment, w którym trzeba pomyśleć o przygotowaniu się na powitanie noworodka. Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniej wyprawki, w której znajdą się wszystkie niezbędne rzeczy do opieki, ochrony i pielęgnacji dziecka. Zobacz jak skompletować idealną wyprawę i jakie rzeczy powinny się w niej znaleźć.

Ubranka dla niemowląt

Podstawowym elementem każdej wyprawki są ciuszki dla niemowlaka. Nie należy przesadzać z ich ilością, ponieważ dzieci szybko rosną i ubranka trzeba wymieniać cały czas. Kup kilka sztuk niezbędnych elementów garderoby: body, śpiochy, pajacyki, skarpetki, czapeczkę. Jeśli dziecko ma urodzić się w chłodniejszym miesiącu, to wybierz cieplejsze ubranka, które ochronią dziecko przed zimnem. Wybieraj produkty z wysokiej jakości materiałów, które są delikatne i bezpieczne dla skóry dziecka. Dobrej jakości produkty do wyprawki możesz znaleźć w internecie na stronie https://abc-bobasa.pl/.

Kosmetyki do pielęgnacji

Oprócz ciuchów w wyprawce powinny znaleźć się kosmetyki do pielęgnacji noworodków. Szampony, balsamy i inne kosmetyki powinny być łagodne dla dziecięcej skóry. Na opakowaniach kosmetyków szukaj informacji o tym, że można stosować je od pierwszego dnia życia. Oprócz kosmetyków zaopatrz się w wanienkę, bawełniany ręcznik, pieluchy, termometr do mierzenia temperatury wody, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, chusteczki nawilżane.

Przedmioty, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem

Obecnie, bez problemu można znaleźć wiele gadżetów, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem oraz jego pielęgnację. Wyprawkę możesz uzupełnić o: smoczek, butelkę, laktator, podgrzewacz do mleka, fotelik, wózek. Skompletowanie wyprawki jest czasochłonne, dlatego warto o tym pomyśleć odpowiednio wcześniej. Nie kupuj wszystkich rzeczy na ostatni moment i rozłóż w czasie zakupy. Dzięki temu nie będziesz musiał wydać jednego miesiąca dużej sumy. Zyskasz też pewność, że dobrze przygotujesz się na przyjście na świat dziecka.

Sen noworodka

Noworodek nie musi mieć swojego własnego pokoju, jednak trzeba dla niego przygotować, chociażby łóżeczko. Możesz wybrać m.in. dostawkę do łóżka, która ułatwia nocną opiekę nad dzieckiem oraz karmienie go. Niezbędny może być materac, jeśli zdecydujesz się na tradycyjne łóżeczko. Kocyk, kołderka, poduszka i pościele to kolejne rzeczy, które należy umieścić na liście zakupów. Podobnie jak w przypadku ubranek również materiały tych produktów powinny być miękkie i naturalne. Unikaj poliestru i zdecyduj się na produkty z dobrej jakości bawełny.

Dodaj komentarz