Uporządkowany świat dziecka z funkcjonalnymi regałami

Uporządkowany świat dziecka z funkcjonalnymi regałami

Pokój dziecka to królestwo ukrytych skarbów, skupisko ulubionych zabawek oraz miejsce przechowywania rzeczy i przedmiotów dziecięcych. Życzeniem (często nierealnym) rodziców jest utrzymanie takiego miejsca w porządku i ładzie. Przy ogromnej  ilości posiadanych przedmiotów takie postawienie sprawy jest trudne do realizacji, ale niekoniecznie niemożliwe. Bardzo prostym rozwiązaniem jest wymiana masywnych mebli na lekkie i poręczne regały dla dzieci.

Co zmienić w pokoju dziecka

Niewielu rodziców wie że drobna wymiana mebelków czy szaf w pokoju dziecięcym może poprawić funkcjonalność i powiększyć przestrzeń dla zabawek i dziecięcych przedmiotów. Zainwestowanie w pojemne i kolorowe regały dla dzieci uporządkuje i stworzy większą powierzchnię dla zabaw i rozwijania zainteresowań dziecka. Wymiana mebelków z duża ilością niefunkcjonalnych półek oraz zbędnych szuflad na regały posłuży rzeczywistej wygodzie twojego dziecka jak i nada wnętrzu wrażenie ładu i uporządkowania.

Jakie regały dla dzieci wybrać?

Wszyscy wiemy że urządzając pokój dla dziecka kierujemy się własnymi pragnieniami. To jeden z wielu błędów które popełniamy przy tej czynności. Chcemy aby było kolorowo, bajecznie, wyjątkowo i ogólnie wszystko naj. Nasze pragnienia koryguje pragmatyczność i użyteczność sprzętów w pokoju dziecka. Wybór nasz pada na regały, których zalet i zastosowań nie sposób wyliczyć. Niewątpliwą zaletą regału powinna być łatwość w utrzymaniu czystości takiego mebelka. Zabezpieczone i zaokrąglone brzegi powinny uchronić naszą pociechę od skaleczeń i urazów. Regały dla dzieci powinny być stabilne i mieć zabezpieczenia przed niekontrolowanym przemieszczaniem się. Regały powinny mieć odpowiednie obciążenie aby można było ułożyć dużą ilość książek oraz zabawek. Natomiast użycie wszelkich farb i lakierów powinno być zgodne z normami EN71/3 dotyczącą mebelków dziecięcych i posiadać odpowiednie certyfikaty.

Regał dostosowany do pokoju

Wyjątkowość regałów polega na tym że możemy je dopasować do każdego pomieszczenia. Jeżeli pokój dziecka ma wnęki lub skosy, takie przestrzenie można zabudować i wykorzystać pod regały dla dzieci. Możliwości mamy nieograniczone przy wyborze kształtów jak i kolorów. Regał wkomponuje się w kolorystykę jak i temat przewodni wystroju pokoju dziecięcego. Kształty takich mebli mogą być od funkcjonalnych regałów z półkami i szufladami poprzez wymyślne formy domków ,figur zwierząt albo fantazyjnie przyczepionych do ścian półek w kształcie drzewa lub liścia. Natomiast w kolorystyce ogranicza nas tylko fantazja. Łączenie kolorów i bajkowych naklejek na frontach szuflad pozwoli nam na użytkowanie i dostosowywanie tego typu mebla do wieku dziecka. Regały dla dzieci możemy dostosować do każdego okresu rozwijania się i potrzeb naszej latorośli.

Dodaj komentarz