Dlaczego warto kupować dziecku kreatywne zabawki?

Dlaczego warto kupować dziecku kreatywne zabawki?

Lalka czy samochodzik to zabawki bardzo klasyczne – ma je większość dzieci. Same w sobie nie są one oczywiście niczym złym i są w stanie przynieść dzieciom wiele radości. Warto jednak wiedzieć, że wraz z upływem lat na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej opcji ciekawych, kreatywnych zabawek, które mogą być dobrym dodatkiem do bardziej tradycyjnych rozwiązań lub wręcz całkowicie je zastąpić.

Tak więc, dlaczego warto kupować dziecku właśnie kreatywne zabawki (i co należy rozumieć przez to pojęcie)? Jakie są ich największe zalety, które dają im przewagę nad zabawkami klasycznymi? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Kreatywne zabawki, czyli jakie?

Kreatywne zabawki wbrew pozorom nie muszą być zaawansowane technologicznie czy specjalnie rozbudowane. Często mają one bardzo prostą, ale sprytną konstrukcję. Wśród tego typu zabawek można wymienić na przykład deski do balansowania, takie jak te, które oferuje Wobbel. Mimo swojej minimalistycznej budowy, są one w stanie zapewnić dziecku świetną zabawę przez długi czas.

Warto dodać, że kreatywne zabawki kładą oczywiście nacisk na rozrywkę dziecka, ponieważ bezdyskusyjnie jest ona bardzo ważna, jednak nie tylko na nią. Kluczowe jest także, aby pociecha rozwijała swoje zdolności motoryczne, a w niektórych przypadkach także logiczne. Wczesne lata życia potrafią mocno wpłynąć na stan zdrowia, umiejętności czy kompetencje w dalszym życiu, więc nie są to kwestie, które powinno się bagatelizować. Można powiedzieć, że zabawki kreatywne to produkty, które w inteligentny sposób łączą zabawę z edukacją.

Dlaczego warto inwestować w kreatywne zabawki?

Rozwój zdolności motorycznych dziecka we wczesnym etapie jego życia jest kluczowy. Nabyta bardzo szybko koordynacja później z pewnością zaprocentuje. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie zainwestować w zabawki, które zapewnią wspólną zabawę całej rodzinie, a przy tym są bardzo uniwersalne? Wspomniane wcześniej deski do balansowania można wykorzystywać na wiele różnych sposobów, więc z pewnością szybko się dzieciom nie znudzą.

Dodatkowo, wytrzymują one bardzo duże obciążenie (a przy tym są bardzo stabilne i dokładnie wykonane, tak, aby zapewnić ich maksymalne bezpieczeństwo), więc jest to świetna zabawka dla rodzeństwa, aby mogło ono razem świetnie się bawić. Niektóre dzieci łatwo jest zachęcić do aktywności fizycznej, ale inne znacznie trudniej. Z tego względu warto już od najmłodszych lat kłaść nacisk nie na statyczną zabawę, a na taką, która wymaga ruchu, a przy tym koncentracji i logicznego myślenia.

Dodaj komentarz