Bluzka rozpinana do karmienia wyeliminuje problem z dyskretnym karmieniem

Bluzka rozpinana do karmienia wyeliminuje problem z dyskretnym karmieniem

Karmienie dziecka poza domem, co prędzej czy później będzie trzeba zrobić, może być bardzo problematyczne. Karmienie piersią może trwać nawet 2 lata, w tym czasie niewątpliwie będziemy co najmniej kilkakrotnie musieli na jakiś czas wyjść z dzieckiem z domu i jeszcze przed powrotem je nakarmić.

Dla wielu matek jest to źródłem sporego stresu, ponieważ często w momencie, w którym dziecko zgłodnieje, możemy nie znajdować się w pobliżu odpowiednio odosobnionego, wygodnego pomieszczenia, czy nawet łazienki. Pozostaje więc karmienie dziecka na widoku innych osób. Specjalna bluzka przeznaczona do karmienia sprawi, że nie będzie się to wiązało z publicznym obnażaniem i dyskomfortem zarówno matki, jak i ludzi przebywających w pobliżu.

Jak działają takie bluzki?

Dedykowana dla matek bluzka rozpinana do karmienia z reguły posiada wygodny zamek po obu stronach, który na pierwszy rzut oka może wyglądać jak zwykła ozdoba, w rzeczywistości pozwala szybko i dyskretnie rozpiąć bluzkę, aby dać dziecku dostęp do pokarmu bez jej zdejmowania, czy to całkowitego, czy częściowego. O ile zamek będzie umiejscowiony właściwie, nawet w momencie jego rozpinania nie pojawi się ryzyko przypadkowego pokazania zbyt dużej ilości ciała.

Dzięki temu możliwe jest dyskretne karmienie dziecka w miejscach publicznych bez wywoływania jakiegokolwiek dyskomfortu, czy to u karmiącej matki, czy osób w pobliżu, czy dziecka. Tego typu bluzki są łatwo dostępne, występują w wielu wzorach, fasonach i rozmiarach, więc każda kobieta bez problemu powinna być w stanie znaleźć model (lub najlepiej kilka, biorąc pod uwagę, że przy posiadaniu małego dziecka ubrania mają tendencję do łatwego brudzenia się) dla siebie.

Co poza bluzką?

Specjalne bluzki do karmienia są niewątpliwie podstawą, ale to nie jedyna część garderoby, którą można kupić w wersji dla karmiących matek. Istnieją bluzy, które działają na bardzo podobnej zasadzie, a więc posiadają na bokach wygodne zamki. Takie rozwiązanie sprawdzi się przy niższej temperaturze, kiedy sama bluzka nie wystarczy. Ciekawą opcją są także rozpinane sukienki dla karmiących, które szczególnie przydatne będą przy wyższej temperaturze, a także przy okazjach wymagających bardziej eleganckiego ubioru.

Kupując ubrania dla karmiących, czy to bluzki, czy cokolwiek innego, warto zwrócić uwagę na wysoką jakość materiału, a także precyzję wykonania. Dobre produkty będą nie tylko wygodne, ale też wytrzymałe i będą w stanie służyć nam przez wiele lat, więc warto w nie zainwestować – ich ceny nie należą na szczęście do najwyższych.

Dodaj komentarz