Wyjazd tylko we dwoje

Wyjazd tylko we dwoje

Zmiany

Kiedyś wyjazd tylko we dwoje był czymś normalnym. Kiedy w domu pojawia się dziecko musimy przewartościować całe dotychczasowe życie. Dziecko to nasze oczko w głowie. Nie możemy pozostawić go bez nadzoru nawet na chwilkę. Jest to więc nie tylko szczęście i radość ale i praca na cały etat. Jednak nawet w tej pracy należy nam się chwila wytchnienia i odpoczynku, aby naładować baterie i po powrocie działać ze zdwojona siłą. Sposobem na regenerację ciała i umysłu jest wyjazd tylko we dwoje.

Dziecko w domu

Kiedy w domu pojawia ie małe dziecko nasz dorosły świat przewraca się do góry nogami. Taka mała istotka, zabiera najwięcej miejsca w domu. Odtąd wszystko kręci się wokół nowego domownika. Nic innego nie jest już na pierwszym miejscu. Cała nasza uwaga i czas skupiony jest na nowym mieszkańcu.  Nasze życie determinuje zdrowie, nastroje i nawyki naszego dziecka. Plan dnia ułożony jest według drzemek i pory karmienia malucha. Najpierw dziecko, później my i cała reszta. Zwłaszcza przez pierwsze lata życia, nasze dziecko jest całkowicie zależne od nas. Z tego też powodu nasze życie to teraz tak na prawdę życie naszego dziecka. Często nawet nie myślimy o zmęczeniu bo nie mamy na to czasu. Dopiero kiedy wieczorem kładziemy się spać, chwila ciszy i spokoju, uświadamia nas jak jesteśmy wykończeni.

Coś dla siebie

Wielu rodziców kiedy pojawia się małe dziecko całkowicie zapomina o sobie. Pamiętajcie jednak, że dziecko nigdy nie będzie w pełni szczęśliwe jeśli tacy nie będą też jego rodzice. Natomiast na to czy jesteśmy szczęśliwi ma także wpływ to czy jesteśmy wypoczęci i zregenerowani. Wyjazd tylko we dwoje jest dobrym sposobem aby chwilę odetchnąć, odpocząć od codziennych obowiązków i naładować akumulatory. To, że mamy dziecko nie oznacza, że musimy rezygnować ze wszystkich przyjemności. Wyjazd tylko we dwoje, bez dziecka, nie oznacza, że nam na nim nie zależy. Wielu rodziców ma z tym problem. Zostawiając dziecko na weekend np. z dziadkami, zostawiamy je pod dobrą opieką. Jest tam bezpieczne, kochane i nic mu nie grozi. Naszemu maluchowi nie dzieje się krzywda. My mamy dzięki temu chwilę tylko dla siebie, co pozwoli umocnić nasze więzi. Zapominanie o sobie, tylko dlatego, że pojawił się nowy członek rodziny, jest najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić. Wyjazd tylko we dwoje jest dobry zarówno dla nas jak i dla naszego malucha. Dwoje ludzi, którzy nie poświęcają sobie czasu szybko się od siebie oddali. Inwestujcie swój czas także w siebie i swojego partnera.

Szczęśliwa mama i szczęśliwy taka to szczęśliwy maluch i szczęśliwa rodzina.

Dodaj komentarz