Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy – o czym musisz pamiętać?

Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy – o czym musisz pamiętać?

Największy wpływ na kondycję naszej cery ma jej wieczorna pielęgnacja. To właśnie wtedy obowiązkowo musimy skupić się na dokładnym oczyszczeniu twarzy po całym dniu bycia w makijażu, a przy tym naprawić jej zaburzoną równowagę stosując odpowiednio nawilżające kosmetyki.

W nocy nasza skóra odżywia się tym, co na niej zostanie – jeśli więc podarujesz jej to, co najlepsze tzn. wegańskie lub koreański kosmetyki o naturalnym składzie, które kupisz m.in. na https://esensja.shop/  – to cera odwdzięczy Ci się pięknym i nieskazitelnym wyglądem. Jak zatem powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja przed snem? Odpowiadamy!

Wieczorna pielęgnacja skóry – w  trzech prostych krokach

Twarz to wizytówka naszej osoby. Prawidłowa pielęgnacja skóry jest zatem kluczowa dla jej zdrowego i pięknego wyglądu. Jeśli w porę nie zadbamy o jej dobrą kondycję, używając wysokiej jakości kosmetyków, możemy zapomnieć o ładnej buzi.

Krok 1 – demakijaż i oczyszczanie

Demakijaż i późniejsze dokładne oczyszczenie skóry twarzy to najważniejszy etap wieczornej pielęgnacji. Etap ten należy wykonywać dokładnie i precyzyjnie, tak aby całkowicie pozbyć się resztek makijażu, a następnie dokładnie oczyścić cerę.

Użycie samego płynu do demakijażu nie będzie wystarczające – w ciągu całego dnia makijaż potrafi wniknąć do głębszej warstwy skóry, w tym porów. Ważne jest zatem wybranie specjalnej pianki oczyszczającej, żelu czy innego kosmetyku oczyszczającego.

Krok 2 – tonizowanie

Celem tonizowania jest przywrócenie prawidłowego pH skórze. Jest to istotny dla całej pielęgnacji krok, ponieważ pomaga oczyszczonej skórze wytworzyć naturalną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Teoretycznie toniku powinno używać się po każdym umyciu twarzy – nawet przemyciu jej samą wodą.

Krok 3 – nawilżenie, czyli serum i krem

Sekretem idealnej cery jest serum, które posiada skoncentrowaną formułę składników aktywnych. Kosmetyk działa w głębszych warstwach skóry, przez całą noc, dlatego jeśli dotychczas nie stosowałaś serum, to pora to nadrobić. Aby jeszcze bardziej pobudzić skórę i pomóc jej w regeneracji podczas aplikacji serum warto wykonać kilkuminutowy masaż twarzy.

Nawilżenie i odżywienie skóry to ostatni etap, który zamyka wieczorną pielęgnację. Dostosowany do typu skóry oraz rodzaju cery krem należy delikatnie wklepać w buzie. Nie zapomnij przy tym o użyciu oddzielnego kremu pod oczy.

 

I to tyle – warto jeszcze dodać, że przynajmniej raz na kilka dni powinnyśmy używać maseczek pielęgnacyjnych, które odpowiednio odżywiają lub regenerują cerę.

Dodaj komentarz