Przebieg macierzyństwa oczami faceta

Przebieg macierzyństwa oczami faceta

Macierzyństwo zaczyna się już od poczęcia, w tym okresie rola mężczyzny także jest ważna przede wszystkim, jeśli chodzi o pomoc, w różnego rodzaju sprawach, jak wizyta u ginekologa czy w późnej ciąży w codziennych czynnościach.

Jednak najważniejszy jest okres, kiedy maluszek jest już na świecie. Pierwsze chwile, minuty i godziny życia spędzić powinien ze swoimi rodzicami. Tutaj rola ojca także jest niezbędna, ponieważ matka po porodzie ma problemy z chodzeniem, przebieraniem czy nawet jedzeniem. Facet w takim wypadku jest chłopcem na posyłki, ale nawet o tym nie myśli, w ten sposób. Fascynacja i podekscytowanie, jakie w tym okresie jest odczuwane przewyższa zmęczenie, frustracje oraz wiele innych negatywnych uczuć. Jednak rola ojca to nie tylko pomoc dziecku czy matce, w codziennych sprawach to także wsparcie psychiczne, ponieważ bardzo często matka może nabawić się depresji poporodowej jednak obecność i pomoc ojca może zniwelować szanse na tego typu problemy.

Ważną rolą faceta w przebiegu macierzyństwa jest także uwiecznianie wszelkich momentów z pierwszych godzin czy dni dziecka. Pierwsze karmienie, pierwszy uśmiech czy wyjazd do domu ze szpitala mogą zostać uwiecznione, aby po pewnym czasie wracać do tych chwil i je wspominać. Do tego potrzebny jest aparat, a przecież nikt już nie nosi aparatów cyfrowych czy lustrzanek zawsze przy sobie. Znów niezbędnymi stają się smartfony. Świetne aparaty, jakie posiadają najnowsze modele Huawei P20 Pro czy Apple iPhone X to urządzenia, które zrobią zdjęcia, tak dobre jak lustrzanki, a przecież są dużo mniejsze i zawsze mamy je przy sobie. Obszerna pamięć pozwoli na zrobienie mnóstwa zdjęć maluszka, co później zaowocuje pięknymi chwilami podczas przeglądania fotografii.

Oczywiście, kiedy dziecko jest większe także uwieczniamy wiele sytuacji, jak pierwsze szkolne występy czy mecz piłki nożnej. Jednak wraz z wiekiem dziecka wzrasta szansa na uszkodzenie przez niego urządzenia, dlatego należy go pilnować. Maluszek, który zaczyna chodzić będzie chciał wszystko ściągać z niskich stolików. Zostawiając tam telefon możemy być pewni, że po pewnym czasie wyląduje na podłodze. Należy, więc odpowiednio go zabezpieczyć, jeśli chcemy, aby posłużył nam długi czas, bez większych pęknięć czy zarysowań. Jeszcze starszy malec może zalać nasz telefon, co także często się zdarza. Słodka herbatka czy sok lub pepsi mogą raz na zawsze uszkodzić wnętrze smartfona należy, więc pilnować urządzenie i trzymać je z daleka od dziecka. Jednak często, aby się uspokoiło włączamy mu bajki czy muzykę warto, w takich wypadkach przy nim być. Nie chodzi tutaj, o uszkodzenie telefonu, ale główki małego, w razie gdy urządzenie spadnie na jego twarz, co bardzo często się zdarza.

Przebieg macierzyństwa oczami faceta to przede wszystkim wielka pomoc fizyczna i psychiczna, a także materialna. Staramy się zrobić wszystko, aby partnerka czy żona miała troszkę lżej podczas wszelkich czynności, jakie należy przy dziecku codziennie wykonywać.

Dodaj komentarz