O czym pamiętać przed igraszkami w sypialni?

O czym pamiętać przed igraszkami w sypialni?

Wielu będzie zgodnych co do tego, że najlepszy seks to ten, który ma miejsce spontanicznie, bez zbędnego przygotowania. Często zdarza się jednak, że w sytuacji uniesienia nagle okazuje się, że o czymś się zapomniało, a przecież pierwszego wrażenia nie można stworzyć drugi raz. O czym zatem należy pamiętać przed igraszkami w sypialni?  

Zabezpieczenie

Zabezpieczenie powinno być priorytetem, zwłaszcza w wypadku tzw. one night stand. Jeśli nie ma się pewności, co do tego czy partnerka stosuje antykoncepcję, najlepiej jest po prostu zapytać, a w szafce zawsze mieć schowaną zapasową paczkę prezerwatyw. Nie tylko chronią one przed ciążą, ale i zapobiegną części chorób wenerycznych. Najlepiej jest mieć je pod ręką tak, aby w sytuacji gdy temperatura w sypialni wzrasta, nie uciekać do najbliższego sklepu. Tak naprawdę zabezpieczenia nie powinno się unikać nawet w sytuacji, gdy ma się duże zaufanie do partnera, bowiem on sam może nie być świadomy faktu, że jest nosicielem choroby.

Depilacja

Tu wiele zależy od preferencji potencjalnego partnera lub partnerki seksualnej, niemniej jednak większość Panów i Pań jest zgodnych, że wydepilowane miejsca intymne wyglądają zdecydowanie lepiej, są bardziej higieniczne i sprawiają większość przyjemność podczas uprawiania seksu oralnego. Niekoniecznie trzeba ogolić zupełnie, ale delikatne przystrzyżenie włosów będzie na pewno mile widziane. Najlepiej zrobić to dzień lub dwa dni wcześniej, tak aby w sytuacji zbliżenia nie mieć zaczerwienień i podrażnień, a tym samym uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości.

Nawilżenie

Choć nie każda Pani cierpi na wyjątkowo uciążliwą suchość pochwy, która właściwie uniemożliwia odbycie stosunku bez użycia substancji nawilżających, lubrykanty to środki, które zawsze powinny być pod ręką w sypialni. Nie tylko minimalizują one ból i nieprzyjemne doznania podczas stosunku, ale także wzmagają przyjemność już w trakcie jego trwania. Na rynku występują także lubrykanty smakowe, które mogą być stosowane podczas seksu oralnego, a ich rozsmarowywanie i stymulowanie części intymnych przy ich użyciu gwarantuje doskonałą i rozpalającą zmysły grę wstępną.

Higiena

Był już temat o depilacji, teraz czas poruszyć higienę w szerszym kontekście. Oczywiście, w sytuacji zbliżenia czy podczas trwania gry wstępnej nikt nagle nie wychodzi i nie informuje partnera czy partnerki, że akurat idzie się umyć, warto mieć jednak na uwadze, że miejsca intymne mają charakterystyczny zapach, a ich higiena powinna być szczególnie zachowana w sytuacjach, w których może dojść do zbliżenia. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie do seksu analnego, którzy zdecydowanie nie powinien być uprawiany bez należytego przygotowania. Kolejne jest zachowanie szczególnej higieny w okolicach odbytu, a ponadto wykonanie lewatywy, która gwarantuje nie tylko czystość, ale i komfort psychiczny obojga partnerów.

Odpowiednia atmosfera

Czasami wystarczy, że partner lub partnerka seksualna zrobią czy powiedzą jedną rzecz i czas w sypialni pryska. Zazwyczaj jest to kompletnie nieświadome, są jednak rzeczy, które niezależnie od osoby sprawiają, że temperatura w sypialni drastycznie spada. Przede wszystkim, istotne jest, żeby para była zupełnie sama. Modlenie się w duchu o to żeby dzieci się nie obudziły albo teściowa nie zaczęła szykować kolacji skutecznie zabija atmosferę i nie pozwala partnerom się rozluźnić. Najlepiej jest wybrać taki moment, w którym kochankowie będą mieli pewność, że nie zdarzy się żadna niespodzianka, która uniemożliwi im kontynuowanie igraszek.

Warto także zadbać o nastrój, który na oboje partnerów wpłynie podniecająco. Na każdego wpływa co innego, ale warto wcześniej się przygotować. Świece do masażu, przygaszone światło czy relaksująca kąpiel – wszystkie te z pozoru nieistotne elementy, mogą skutecznie podnieść temperaturę w sypialni i zapewnić naprawdę romantyczną atmosferę. Dobrym pomysłem jest zaskoczenie partnera, który absolutnie niczego się nie spodziewa i zaprowadzenie go już od wejścia prosto do wanny czy do łóżka.

Dodaj komentarz