Naturalna cesarka – zabieg skoncentrowany na kobiecie i rodzinie

Naturalna cesarka – zabieg skoncentrowany na kobiecie i rodzinie

Ciąża i poród

Każda kobieta decyduję się w swoim życiu na dziecko. Czasami są to plany, które przychodzą niezapowiedzianie. Nie zawsze jesteśmy w stanie zaplanować całe swoje życie. Kiedy pojawia się wiadomość o ciąży targają nami różne emocje. Od mocno pozytywnych po depresyjne.

Jednak zawsze staramy się dbać o swoje nienarodzone maleństwo jak najlepiej. Stosujemy się do wszystkich zaleceń lekarza. Zażywamy witaminy potrzebne do odpowiedniego rozwoju dziecka. Trzymamy się diety oraz ograniczamy wysiłek. Odmawiamy w 100 % alkoholu, papierosów oraz narkotyków. Ciąża to stan wyjątkowy, w którym dbając o siebie dbamy o nasze dziecko. Bardzo ważnym i kluczowym momentem jest poród.

Każda para marzy, aby ta chwila była wyjątkowa, rodzinna oraz intymna. Dlatego metoda, którą będzie nam dane rodzić jest istotna. Poród naturalny pozwala na świadomość kobiety. Jest w stanie jako pierwsza usłyszeć płacz dziecka. Zbudować więź i uwiecznić w pamięci tą najpiękniejszą chwilę w życiu. Jednak nie zawsze kobieta może rodzić naturalnie. Dlatego lekarz podejmuję decyzje o tzw. cesarskim cięciu.

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie to zabieg chirurgiczny pod narkozą. W tym przypadku matka niestety nie może uczestniczyć świadomie w tym wydarzeniu. Swoje dziecko widzi dopiero po przebudzeniu. Zostaje jej przyniesione maleństwo, które jest już wykąpane i ubrane. Jednak dzisiejsza medycyna idzie cały czas do przodu. Dzięki temu jest możliwa tzw. naturalna cesarka.

Naturalna cesarka – Co to takiego? I na czym polega?

Otóż, naturalna cesarka polega na takim wyjęciu dziecka z macicy matki, aby mogła w tym uczestniczyć cała rodzina. Naturalna cesarka jest kojarzona więc z zabiegiem skoncentrowanym na rodzinie, kobiecie oraz na relacjach. Moment wyjęcia dziecka przebiega harmonijnie z ciałem kobiety. Wydobycie jest łagodne i spokojne w rytmie skurczów macicy matki. Lekarz, który przeprowadza zabieg delikatnie nacina mięśnie i pozwala dziecku samodzielnie wyjść. Jest to rodzaj, który skupia się na zdrowiu i komforcie matki i dziecka.  Położnik pilnuje, aby nie doszło do uszkodzeń ciała maleństwa. Podczas jego wydostania delikatnie podtrzymuje jego głowę i tułów.

Naturalna cesarka – zabieg skoncentrowany na kobiecie i rodzinie

Naturalna cesarka pozwala zbudować większą więź duchową matki z dzieckiem. Poprzez zbliżony poród do naturalnego wpływa on pozytywnie na rozwój dziecka. Metoda ta została po raz pierwszy wykonana w Wielkiej Brytanii. W Polsce jest ona cały czas nowością. Jednak coraz więcej kobiet chcę się do niej przekonać. Budowa, tak wyjątkowej więzi oraz kontakt skóra dziecka i matki zaraz po porodzie jest czymś wyjątkowym.

Dodaj komentarz