Na co można przeznaczyć kredyt inwestycyjny dla firm?

Na co można przeznaczyć kredyt inwestycyjny dla firm?

Kredyt inwestycyjny to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą i chcą rozwijać swój biznes. Taki produkt finansowy jest dostępny w coraz większej ilości banków, dzięki czemu wiele firm może sobie na niego pozwolić. Czym dokładnie jest kredyt inwestycyjny dla firm, kto może go otrzymać i na jakich warunkach? Podpowiadamy.

Kredyt inwestycyjny – co to jest?

Kredyt inwestycyjny ma na celu sfinansowanie inwestycji, można go przeznaczyć tylko i wyłącznie na cele, które opisane są w umowie kredytowej i które zgłosił wcześniej przedsiębiorca. Środki finansowe pozyskane w taki sposób można przeznaczyć m.in. na zakup:

– środków transportu, które będą wykorzystywane w celach firmowych,
– nieruchomości, które będą należeć do firmy,
– praw autorskich oraz patentów,
– nowych maszyn produkcyjnych i urządzeń, które będą służyć do produkcji towaru,
– sprzętu biurowego.

Jak widzisz, kredyt inwestycyjny daje bardzo dużo możliwości. Aby jednak go otrzymać, należy spełnić kilka kluczowych warunków. Po pierwsze niezbędne jest posiadanie wkładu własnego, który wynosi 20-30% wartości inwestycji. Niektóre banki są w stanie sfinansować 100% wartości inwestycji, jednak nie każda firma będzie mogła otrzymać taki kredyt. Kredyt inwestycyjny można otrzymać na kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Maksymalny okres kredytowania w większości banków wynosi 20 lat.

Kredyt inwestycyjny – kto może go otrzymać?

Kredyt inwestycyjny jest skierowany zarówno do dużych firm, jak i osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Banki kierują swoje oferty zarówno do firm, które potrzebują kilkaset tysięcy złotych na dokonanie inwestycji, jak i do drobnych przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w nowy sprzęt niezbędny do pracy. Co ciekawe kredyt inwestycyjny mogą otrzymać również rolnicy na zakup urządzeń, które niezbędne są w gospodarstwie. Mogą one wspomóc rozwój działalności rolniczej.

Jak wiadomo, takie zobowiązanie wiąże się również z dodatkowymi kosztami, o których należy pamiętać przed podpisaniem umowy kredytowej. Dzięki temu, że bank dokładnie sprawdza klientów, przed udzieleniem kredytu, a także w wielu przypadkach wymaga ustanowienia zabezpieczenia, kredyt inwestycyjny wcale nie musi być drogim zobowiązaniem. Na jego koszt ma wpływ wiele czynników m.in.: prowizje i oprocentowanie.

Warto porównać ze sobą kilka różnych zobowiązań tego typu, aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszy kredyt https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/.

Dodaj komentarz