Jakie prześcieradło do niemowlęcego łóżeczka?

Jakie prześcieradło do niemowlęcego łóżeczka?

Wybór odpowiedniego prześcieradła dla malucha jest bardzo istotny z kilku powodów. To właśnie ono wpływa na komfort snu naszego dziecka. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie prześcieradła i jaki materiał będzie najlepszy? Podpowiadamy.

Dlaczego prześcieradło z gumką jest najlepsze do niemowlęcego łóżeczka?

Mimo że obecnie najczęściej spotykane prześcieradła dla niemowląt wyposażone są w gumkę, to nadal można spotkać klasyczne wersje. Jeśli zastanawiamy się, które sprawdzą się lepiej w łóżeczku dla malucha, to lepiej zdecydować się na pierwszą opcję. Dzięki gumce materiał pozostanie bowiem na miejscu, co jest niezwykle ważne przy dzieciach, które zaczynają być coraz bardziej aktywne ruchowo.

Nie pojawi się również problem z tworzącymi się fałdkami, które mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć na jakość snu. Przez nierówności na materacu niemowlę może się wybudzać, a to odbije się negatywnie także na rodzicach. Przy wybieraniu prześcieradła z gumką do łóżeczka nie zapominajmy o tym, żeby dokładnie zapoznać się z wymiarami materaca.

Tylko w taki sposób otrzymamy gwarancję tego, że materiał będzie przylegał do podłoża i nie będzie się niepotrzebnie przesuwał. Dobrze jest również zdecydować się na prześcieradło, które kolorystycznie będzie pasować do wystroju dziecięcego pokoju.

Prześcieradła dla niemowląt – jaki materiał będzie odpowiedni?

Jeśli zastanawiamy się, jaki rodzaj materiału będzie najlepszy w przypadku prześcieradeł dla maluchów, to dobrze sprawdzi się tutaj bawełna. Jest to tkanina pochodzenia naturalnego, która nie uczuli maluchów. Można je znaleźć na stronie https://www.wozki-foteliki.pl/manufacturer/stokke.

Przy tym jej struktura jest niezwykle delikatna, więc nie będzie podrażniała wrażliwej skóry dziecka. Prześcieradła bawełniane dla niemowląt świetnie sprawdzą się zwłaszcza podczas letnich nocy.

Powierzchnia tego materiału szybko się ochładza oraz dobrze odprowadza pot, a bawełna jest również wysoce wytrzymała. Nawet po wielu praniach nie mechaci się ani nie blaknie. Wybór prześcieradła stworzonego z takiej tkaniny jest więc gwarancją długiego użytkowania. Innym materiałem, który zasługuje na uwagę, jest bambus.

Jego uprawa nie wymaga stosowania nawozów, co przekłada się na wiele plusów. Materiał ten jest niezwykle delikatny w dotyku, przez co niektórzy porównują go do jedwabiu. Posiada on właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że latem świetnie chłodzi, zaś zimą ogrzewa maluszka. Prześcieradła bambusowe dla niemowląt mogą więc być z powodzeniem używane przez cały czas, niezależnie od panującej pory roku. Tkanina ta jest również niezwykle chłonna.

Dodaj komentarz