Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Czy wiesz, że cellulit pojawia się nawet u 90% kobiet? Tzw. pomarańczowa skórka jest utrapieniem przede wszystkim pań, które żyją w krajach wysoce cywilizowanych. Tak naprawdę główną przyczyną powstawania tej dysfunkcji skóry jest nierównomiernie rozkładająca się tkanka tłuszczowa. Cellulit występuje najczęściej w tych partiach ciała, w których tłuszcz odkłada się najbardziej – to uda, brzuch, pośladki. Nie zawsze mamy wpływ na jego występowania. Nieestetyczne nierówności na skórze pojawiają się nie tylko u pań z nadwagą czy otyłych, ale także u tych, które mogą cieszyć się idealnie szczupłą sylwetką.

Okazuje się jednak, że na niektóre przyczyny powstawania cellulitu mamy wpływ, przez co możemy go nieco niwelować. Na pewno na jego występowanie na wpływ nieodpowiednie dieta czy brak aktywności fizycznej. Wiadomo też, że lepiej jest starać się mu zapobiegać aniżeli zwalczać, kiedy już pojawi się na skórze.

Kobiety mają co najmniej kilka sposobów na to, by walczyć z pomarańczową skórką. Bez względu na wybór metody, muszą uzbroić się w cierpliwość, bo usuwanie cellulitu wymaga nie tylko regularnego stosowania rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych, ale także czasu. Kosmetolodzy potwierdzają zaś, że pozbycie się tego rodzaju oszpeceń na skórze jest naprawdę możliwe.

Domowe sposoby na cellulit

Kobiety mogą zadbać o własną skórę w domu. Wystarczy, że będą stosować peelingi antycellulitowe kilka razy w tygodniu. Świetnie sprawdzają się nie tylko środki dostępne w sieciowych drogeriach, ale także metody naturalne, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wieków.

Doskonałym przykładem są zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem naturalnych olejków. W domowym SPA bez problemu można przyrządzić antycellulitową miksturę. Przyda się kilka kropli olejku cynamonowego, geraniowego i pomarańczowego. Do tego kilka łyżeczek fusów z kawy oraz ulubiony żel pod prysznic. Tak przyrządzony peeling należy wcierać okrężnymi ruchami w ciało podczas kąpieli.

Kolejny zabieg, który można wykonywać w domu, a który pozwala pozbywać się cellulitu to tzw. foliowanie. Wystarczy balsam, oliwa z oliwek, olejek cynamonowy oraz geraniowy. Miksturę warto nałożyć na skórę i owinąć ją folią śniadaniową. Kolejny krok to przykrycie się ciepłą kołdrą na 40 minut. Po tym czasie pozostałości sporządzonego preparatu warto wetrzeć w skórę.

Pierwsze efekty takich zabiegów zauważyć można od razu, kiedy skóra staje się gładka, nawilżona i napięta. Niwelowanie cellulitu widać zaś po jakimś miesiącu. Naprawdę warto.

Jak poskromić pomarańczową skórkę profesjonalnymi zabiegami?

Najskuteczniejsze okazują się profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Dzisiaj ogromnym zainteresowaniem cieszy się endermologia. Warszawa na szczęście dysponuje sporą liczbą renomowanych obiektów, w jakich ten zabieg można realizować w pełnym bezpieczeństwie i oczywiście skutecznie.

Sama endermologia to nic innego, jak masaż mechaniczny z podciśnieniem. Osoba, która chce go wykonać, zakłada specjalny kombinezon, po którym specjalista porusza głowicą aparatu. To sprawia, że fałdy skórne wręcz zasysają się, dzięki czemu pobudzany jest metabolizm, a tkanka tłuszczowa natychmiast rozbijana jest na drobne cząsteczki i wydalana z organizmu.

Zabiegi endermologii można wykonywać co kilka dni, a najlepsze efekty uzyskuje się po realizacji serii 10-15 masaży.

Dodaj komentarz