Ile trwa pierwszy stosunek?

Ile trwa pierwszy stosunek?

Pierwsze zbliżenia młodych osób często wiążą się z dużym stresem. Różnorodnych obaw związanych z pierwszym stosunkiem doświadczają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Martwimy się wtedy, czy wszystkie pójdzie zgodnie z naszymi wyobrażeniami oraz czy z pewnością zadowolimy partnera czy partnerkę swoim wyglądem, zachowaniem oraz podejmowanymi czynnościami mającymi doprowadzić do osiągnięcia jak największej przyjemności. 

Warto jednak wiedzieć, że pierwszy stosunek chłopaka jest zupełnie inny niż dziewczyny. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że panowie bardzo często zastanawiają się, jak będzie on przebiegał. Wielu młodych mężczyzn obawia się wtedy, że zbyt szybko osiągnie orgazm i tym samym rozczaruje partnerkę. Jedną z możliwych obaw jest również możliwość zajścia w ciążę. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę z tego, że praktycznie każdy stosunek płciowy może doprowadzić do zapłodnienia. Rekomendowane jest zatem zaopatrzenie się w antykoncepcję. To najważniejsza zasada bezpiecznego stosunku seksualnego. W dzisiejszym artykule skupiamy się na jednej nurtującej wiele osób kwestii – odpowiadamy na pytanie, ile trwa pierwszy stosunek.

O czym koniecznie należy pamiętać?

Należy mieć świadomość, że pierwszy stosunek jest dla każdego chłopaka ogromnym wyzwaniem. Dla wielu jest jednocześnie wyczekiwaną przez długi czas chwilą. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak dokładnie będzie wyglądał taki pierwszy stosunek. Każde pierwsze doświadczenie związane z bliskością z drugą osobą wiąże się z dużą dozą niepewności. W takich chwilach warto dowiedzieć się, jak wygląda stosunek seksualny według seksuologii.

Pod tym względem godny uwagi jest fakt, że stosunek składa się z czterech faz. Z kolei długość ich trwania będzie uzależniona od kilku aspektów, przy czym zwykle jest to czas od kilku do kilkunastu minut. Długość stosunku często zależy od stanu podniecenia, którego doświadczamy w chwili zbliżenia. Duże znaczenie ma więc tutaj atrakcyjność partnera. Istotne jest to, czy mężczyzna darzy drugą osobę prawdziwym uczuciem. Jeżeli tak, jest to chłopak, który ma bardzo duże szanse na czerpanie podwójnej radości ze stosunku. W przypadku, gdy druga osoba nie jest darzona uczuciem, mężczyzna może być zawiedziony. Kolejną ważną kwestią jest również czas abstynencji seksualnej, przy czym zalicza się tutaj nie tylko stosunek z inną osobą, ale również samodzielną masturbację. 

Faza pierwsza: podniecenie

Czas trwania pierwszej fazy będzie uzależniony przede wszystkim od czułości, uczucia, emocji, a także impulsu erotycznego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że erekcja jest zjawiskiem bardzo widocznym. Jest to bowiem rezultat gwałtownego dopływu krwi nie tylko do ciała jamistego, ale również gąbczastego prącia. Warto również wiedzieć, że penis w erekcji w przypadku zdecydowanej większości panów ma bardzo podobne rozmiary.

Faza druga: plateau czyli faza aktywna

Plateau w najprostszym możliwym ujęciu jest fazą aktywną w trakcie której rozpoczyna się współżycie mężczyzny z kobietą. Należy mieć świadomość, że wspomniana faza rozpocznie się w momencie wprowadzenia przez mężczyznę w pełnej erekcji do kobiecej pochwy. Godny uwagi jest fakt, że właśnie wtedy jądra powiększą się o połowę. Z kolei ściągnięte przez powrózki nasienne uniosą się ku górze moszny. Ponadto przyspieszeniu ulegną tętno i oddech. Wzrośnie także ciśnienie tętnicze.

Faza trzecia: orgazm

Należy wiedzieć, że męski orgazm jest serią rytmicznych skurczów co 4/5 sekundy, które stają się nie tylko silniejsze, ale również rzadsze. Z kolei wytrysk będzie na początku pochodził z jąder. Warto zaznaczyć, że wytrysk jest spermą bardzo bogatą w plemniki. Dopiero później pojawia się płyn nasienny z gruczołu krokowego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że u panów stosunkowo rzadko zdarza się brak orgazmu. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze, gdy mężczyzna będzie miał wytrysk, przeżyje orgazm.

Faza czwarta: odprężenie

Odprężenie jest szczególną fazą, podczas której penis wróci do swoich normalnych rozmiarów. Należy również zaznaczyć, że faza jest okresem trwającym przeważnie 10 minut. Godny uwagi jest fakt, że wraz z wiekiem okres niewrażliwości będzie się wydłużał. Jest to czas, gdy mężczyzna nie tylko nie będzie się podniecał, ale również nie osiągnie erekcji. Panowie z problemami z wspomnianą erekcją powinni możliwie najszybciej skontaktować się ze swoim lekarzem. Nie jest rekomendowane zaopatrywanie się wcześniej w żadne leki.

Przedwczesny wytrysk – jak sobie z nim radzić?

Jeśli w trakcie pierwszego stosunku mężczyzna doświadczy przedwczesnego wytrysku, nie powinno być to powodem do obaw. Taka sytuacja może bowiem wynikać z nagromadzonego wysokiego napięcia seksualnego, co podczas stosunku prowadzi do jego szybkiego rozładowania. Problem przedwczesnego wytrysku można eliminować za pomocą ćwiczeń relaksacyjnych mających na celu rozluźnienie mięśni kurczących się przed wytryskiem. Jeśli problem pojawia się niemal za każdym razem i jest uciążliwy, możliwe jest podjęcie terapii farmakologicznej, jednak wymaga to postawienia odpowiedniej diagnozy przez specjalistę. 

 

Dodaj komentarz