Domowe sposoby na kaszel

Domowe sposoby na kaszel

Kaszel to jeden z antagonistów przeziębienia, który jest szczególnie dokuczliwy, jeśli przychodzi nam w trakcie choroby prowadzić spotkania czy też rozmawiać przez telefon. Częste kaszlenie jest również męczące i objawiać się może bólem w okolicach klatki piersiowej. Jednak kiedy nas nawiedzi, nie musimy od razu biegać do apteki po reklamowane dzień wcześniej leki, gdyż natura potrafi zdziałać na tyle wspaniałe rzeczy, że obędzie się bez medykamentów, których najlepiej przyjmować do organizmu jak najmniej. Syropy na kaszel te wykonane w domu bardzo często odznaczają się niebywałą skutecznością w porównaniu do aptecznych specyfików. W tym artykule przedstawię 6 domowych sposobów na kaszel, do wykonania ze składników, z których odnalezieniem w domowej kuchni nie powinniście mieć problemów.

Syrop z cebuli

Zapewne bardzo znana metoda, jednocześnie całkiem przyjemna w smaku, mimo że mogliśmy się tego nie spodziewać po cebuli. Przygotowanie syropu jest proste. Cebulę należy bardzo drobno pokroić, następnie dodać do niej 3-4 łyżki miodu(można również cukier, wskazany jest jednak miód). Następnie mieszamy ze sobą dwa składniki i odstawiamy na około 3-5 godzin. Najlepiej postawić cebulę na gorącym grzejniku, wówczas cebula puści szybciej swoje zdrowe soki. Pijemy 1 lub 2 łyżki syropu dziennie.

Inhalacja

Do głębokiej miski wsypujemy łyżeczkę soli morskiej, kilka kropel olejku sosnowego i zalewamy wszystko gorącą wodą. Następnie wkładamy głowę do miski tak aby nie dotykać wody, przykrywamy głowę ręcznikiem i wdychamy. Taki rodzaj inhalacji wraz z oklepywaniem pleców udrożni kanały oddechowe oraz ułatwi “odrywanie” flegmy z płuc.

Ciepła herbata z miodem, cytryną i imbirem

Najważniejsze aby herbata nie była gorąca, ponieważ takie spożywanie jeszcze bardziej podrażni nasze drogi oddechowe. Miód nawilży wnętrze naszych kanałów oddechowych, co sprawi że kaszel będzie mniej bolesny, a odkrztuszanie będzie szybsze.

Bańki chińskie

Można skorzystać np. z baniek gumowych, ustawiając je na plecach mniej więcej w miejscu płuc. (Nie stawiamy baniek na kręgosłupie!)

Nawilżenie powietrza

Katar może powstawać lub po prostu nasilać się kiedy powietrze jest zbyt suche. Warto przemyśleć zakup nawilżacza powietrza lub wykonać go samemu np. używając akwarium, do którego wsypiemy nieco piasku i parę roślin. Również rośliny doniczkowe zapewniają naturalne nawilżenie powietrza.

Herbata z majeranku

Wsypujemy do zaparzacza około 3 łyżki czubate majeranku, które następnie zalewamy wrzątkiem. Po około 10 minutach, kiedy herbata się zaparzy, możemy dodać nieco soku np. z malin. Taka mikstura już po jednej szklance zapewni wytchnienie naszym płuca, a kaszel zacznie zanikać.

Dodaj komentarz