Piękno pochodzące od Matki Natury
- Blog

Piękno pochodzące od Matki Natury

Współczesna koncepcja piękna opiera się na obrazach rozprzestrzenianych przez kulturę Zachodu. Piękno kojarzy się więc ze szczupłym ciałem albo idealnymi proporcjami. Jednak na ciało i umysł trzeba patrzeć szerzej i holistycznie, do czego zachęca myśl ajurwedyjska.

Ajurwedyjska koncepcja piękna

Ajurweda, powstała ponad 5500 lat temu filozofia życia, zakłada, że aby żyć w szczęściu oraz duchowym dostatku, trzeba powrócić do korzeni Matki Natury i odnaleźć harmonię oraz równowagę. Dzięki temu cały organizm staje się silniejszy, bardziej odporny na choroby i negatywne stany emocjonalne.

Według ajurwedy oraz pojęcia „prakriti” (typ psychofizyczny człowieka) każdy z nas jest indywidualnym i niepowtarzalnym zbiorem cech zewnętrznych oraz sposobu myślenia. Dlatego też, by zadbać o swój wygląd, trzeba spojrzeć szerzej na siebie, na swoje potrzeby i na swoją harmonię sił życiowych wyrażoną przez prakriti.

Ajurwedyjska koncepcja piękna opiera się na trzech filarach: fizycznym, umysłowym oraz mistycznym. Piękno zewnętrzne wyrażone w budowie ciała, stanie skóry czy sposobie poruszania jest ściśle związane z pięknem wewnętrznym — sposobem myślenia, odczuwanymi emocjami, równowagą umysłu. Niezwykle ważne jest dbanie o siebie w sposób przyjazny dla natury oraz bez odrzucania żadnego z tych trzech filarów. To właśnie dzięki dobrym myślom, zdrowemu stylowi życia, czułości żywionej do siebie, otoczenia i całego świata czerpiemy siły witalne potrzebne, by czuć się pięknie, mimo upływu czasu.

Lakshmi bogini szczęścia i bogactwa

W kulturze indyjskiej Lakshmi utożsamiana jest z boginią bogactwa, szczęścia oraz piękna. Wierzy się bowiem, że te atrybuty są ze sobą powiązane — szczęście, bogactwo ducha i piękno osiąga się dzięki harmonii płynącej z natury.

Misją marki Lakshmi, która wzięła swoją nazwę od hinduskiej bogini, jest poszerzanie świadomości dotyczącej zdrowego, harmonijnego i szczęśliwego życia. Kosmetyki oraz zabiegi oferowane przez markę czerpią z zasad Ajurwedy. To poszanowanie zarówno dla natury i jej harmonii, jak i rodzajów osobowości człowieka będących mieszaniną trzech typów energii życiowych: Vata, Pitta i Kapha. Nasze osobowości determinują styl życia, samopoczucie oraz piękno. Lakshmi dba, by profesjonalne i domowe kuracje dostosowane były do unikalnej wewnętrznej równowagi.

Pamiętaj, by Twoja codzienna pielęgnacja stała się dążeniem nie tylko do zachowania zewnętrznej urody, ale również pomagała Ci zachować harmonię i żyć w zgodzie z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *